bitcoinBTC/USD
$ 61,439.46 7.83%
ethereumETH/USD
$ 3,409.16 4.98%
cardanoADA/USD
$ 0.638606 3.38%
xrpXRP/USD
$ 0.577569 0.57%
bnbBNB/USD
$ 412.22 3.95%
solanaSOL/USD
$ 121.78 12.98%
avalanche-2AVAX/USD
$ 41.07 4.90%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.122742 29.17%
tronTRX/USD
$ 0.142692 0.55%
chainlinkLINK/USD
$ 19.50 3.33%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.02 1.03%
aptosAPT/USD
$ 12.52 25.12%
arbitrumARB/USD
$ 1.96 5.20%
optimismOP/USD
$ 3.85 2.93%

Paylaş

Yatırım Bankası, spot Ether ETF’lerinin potansiyel onayıyla ilgili konuştu

Ethereum,(eth),Cryptocurrency;,Silver,Ethereum,Coin,On,The,Background,Of

Yatırım bankası TD Cowen, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yakın zaman içinde bir spot Ether ETF’ini onaylayacağını düşünmüyor.

Şirketin Washington’da yer alan araştırma grubu, SEC’nin Ether veya başka bir kripto para birimiyle ilişkili bir ETF’i onaylamadan önce Bitcoin ETF’lerinden tecrübe kazanmak istediğini söyledi.

Ek olarak, bu sürenin Bitcoin ETF’lerinde olduğu gibi 26 ay gibi uzun bir süre olmayabileceğini ancak büyük ihtimalle seçim sonrasında gerçekleşeceğini belirtti.

ABD’nin önümüzdeki başkanlık seçimlerinin 2024 Kasım’da yapılması bekleniyor.

Farklı görüşler söz konusu

Yatırımcılar, spot Bitcoin ETF’inin onaylanmasının ardından Ether ETF’lerinin de onay olabileceğini düşünüyor. Bazı analistler de böyle bir beklenti içine girdiğini açıkça belli etse de JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou, SEC’nin mayıs ayına kadar bir Ether ETF’ine onay vermesi için ilk olarak varlığı bir emtia olarak sınıflandırması gerektiğini söylüyor.

Spot Bitcoin ETF onayını almayı başaran şirketlerden BlackRock ve Fidelity, kısa bir süre önce Ether ETF’leri için de başvuruda bulundu.

TD Cowen, spot Bitcoin ETF onayının kripto piyasalarının yapısına ilişkin beklentilerini de değiştirmediğini söyledi. Yatırım bankası, kripto sektörünü düzenlemek için hala yeni yasalar çıkarılmasına ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala