Yapı Kredi Bankası Kendi Blockchain Yatırım Fonunu Duyurdu

yapi kredi bankasi kendi blockchain yatirim fonunu duyurdu2

Küresel olarak Blockchain teknolojisi kendisine birçok alanda yer bulurken, ülkemizde de bu alanda adımlar atılmaya devam ediyor. Son olarak Yapı Kredi Bankası, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklama ile Blockchain yatırım fonunu duyurdu.

KAP‘a yapılan açıklamada, fon portföyüne riskten korunma ve/veya yatırım amaçlı olmak üzere yurtiçi ve dışında işlem gören döviz, faiz, ortaklık payı, kıymetli madenler, finansal endeksler, sermaye piyasası araçlarına dayalı türev araçlar ve sertifikaların dahil edilebilir olduğu belirtildi.

yapi kredi bankasi kendi blockchain yatirim fonunu duyurdu 1

Yapı Kredi’den Blockchain Yatırım Fonu Stratejisi

Blockchain alanı özellikle bankaların en büyük odak noktaları arasında yer alıyor. Blockchain alanına yatırım yapan bankalar, ek olarak ürün yelpazelerine de bu teknolojileri ekliyor. Yapı Kredi de benzer bir şekilde Blockchain yatırım fonunun yatırım stratejilerini paylaştı.

KAP’a sunulan bilgilere göre fon, yatırımcılarına finansal teknolojiler ve Blockchain teknolojileri alanında yatırım yapma şansı sunuyor. Ek olarak fon, portföyüne dahil edeceği finansal teknolojiler ve Blockchain teknoloji sektörü endekslerini takip eden borsa yatırım fonlarıyla ilgili sektörlerdeki değer artışlarına dayalı getiri sağlamayı da hedefliyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 480.169,25 TL 7,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.363,93 TL 11,83%
tether
Tether (USDT) 13,48 TL 0,31%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.000,54 TL 11,05%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,47 TL 0,57%
cardano
Cardano (ADA) 14,87 TL 7,52%
solana
Solana (SOL) 1.343,81 TL 16,17%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 11,79%
terra-luna
Terra (LUNA) 858,79 TL 11,57%
polkadot
Polkadot (DOT) 249,41 TL 15,24%
Bağlantıyı kopyala