bitcoinBTC/TRY
738.888,79 TL 0,53%
ethereumETH/TRY
45.783,42 TL 0,77%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.918,75 TL 0,34%
xrpXRP/TRY
14,65 TL 5,21%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
45.747,17 TL 0,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,21%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 0,01%
solanaSOL/TRY
555,87 TL 2,98%

Paylaş

Yapay Zekalar Kripto Para Fiyat Tahmini Yapabilir Mi?

Elif Tümen’in sunumuyla bu hafta; şu çok konuşulan konuları yapay zeka, algoritmalar ve gelecek tahminlerini ele alalım dedik. Ayrıca yapay zekalara fiyat tahminleri yaptırabileceğinizi biliyor muydunuz? Biz de merak ettik ve sizin için test ettik.

Bildiğiniz gibi son dönemin en çok konuşulan konuları yapay zeka, algoritmalar ve gelecek tahminleri… Biz de bu hafta bunları ele alalım istedik.

Tahmin demişken, artık yapay zekaya fiyat tahminleri yaptırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Ya da özel bülteni yapay zekaya yazdırabileceğinizi?

İşte bu hafta bunu denedik, gelin bakalım ortaya nasıl bir şey çıktı? Son dönemde iyice popülerleşen yapay zeka uygulamaları sayesinde pek çok işi bilgisayar ve robotlara yaptırabiliyorsunuz. Bunların içinde kripto paralara dair fiyat tahminleri veya yorumlar da var. Mesela en popülerlerinden biri PricePredictions isimli bir algoritma. Bu uygulama geçmiş veriler ile anlık verileri bir araya getiriyor.

Bir takım özel işlemlerin ardından saatlik, günlük, haftalık, aylık, hatta 1, 3, 5 yıllık fiyat tahminleri yapıyor. Yetmedi, grafikler de sunuyor. Elbette yatırım yapıp yapmamak sizin seçiminizde ama en azından işin çoğunu yapay zeka yapıyor ve size sadece karar vermek kalıyor.

Bir diğer yapay zeka, kripto dünyasının belki de en popüler fiyat sitesi olan coinmarketcap’e ait.

Aynı şekilde coincodex ve daha birçok sitenin kendi algoritmaları mevcut. Verileri tarayan yapay zeka al veya sat şeklinde önerilerde bulunabiliyor. Oldukça heyecan verici değil mi?

Değil! Daha heyecanlısı Chatgpt’de gizli. Piyasaya yeni giren ve neler olup bittiğini anlamaya çalışan biriyseniz, son dönemin en popüler uygulaması chatgpt’yi kullanarak temel düzeyde bir Bitcoin bilgisi edinebilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala