bitcoinBTC/TRY
738.646,09 TL 0,30%
ethereumETH/TRY
45.936,69 TL 0,33%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.889,16 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
14,18 TL 2,19%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
45.917,22 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 1,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,29%
solanaSOL/TRY
577,87 TL 4,66%

Paylaş

Yapay zeka, DeFi’yi nasıl etkileyecek?

Kripto Bülten’in bu bölümünde toplumun gözünde en büyüleyici teknoloji haline gelen yapay zekanın her alandaki başarısı bir yana DeFi alanındaki etkilerini ele aldık.

Yapay zeka teknolojisi, hayatımızın pek çok yönünü değiştirme potansiyeline sahip olduğu gibi blockchain ve kripto endüstrisini de değiştirmeye çok açık. Yapay zeka pek çok vaat getirirken, aynı zamanda kafamızda birçok soru işareti de bırakabiliyor.

Peki, AI ve DeFi ilişkisi ne şekilde olacak? İlk başta iki terimi açıklamak gerekirse, DeFi, merkezi olmayan finans anlamına geliyor. AI ise, bilgisayarların veya diğer makinelerin akıllı davranışları sergileme veya simüle etme kapasitesi anlamına geliyor. Bu iki terimi birbirine bağlayan şey ise, verimlilik, şeffaflık ve erişilebilirlik yoluyla geleneksel finansal sistemlerini bozma gücüne sahip. Yani DeFi, hepimizin erişebildiği ürünleri değiştirirken yapay zeka, onlarla nasıl etkileşim kuracağımızı etkiliyor.

Yapay zeka DeFi’da nasıl kullanılır?

Analizler ve geçmiş veriler birlikte yeniden analiz edilerek bunlara istatiksel tahminler uygulanır ve gelecekteki piyasa sonuçlarını öngörmek için yapay zeka kullanılır. Bir diğeri ise AI , insan aracılığı olmadan akıllı sözleşme etkinliğini artırma potansiyeline sahip olmasıyla ilişkilendirilir. Diğer kullanım alanlarının DeFi hizmetleri tarafından sağlanan anonimliği, yapay zekanın çözümleyebilmesi, yatırım danışmanlığının yanı sıra portföy yönetimi ve kredi puanı ile borçlanmayı kolaylaştırmak olduğunu söyleyebiliriz.

Hepsi ve daha fazlası için BTCHaber TV’yi takip edebilirsiniz.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala