XanPool, Valar Ventures Liderliğinde 27 Milyon Dolar Artırdı

xanpool valar ventures liderliginde 27 milyon dolar artirdi 2

Hong Kong merkezli ödeme altyapı firması XanPool, Peter Thiel’in kurucusu olduğu Valar Ventures liderliğinde A Serisi finansman turunda 27 milyon dolar topladığını duyurdu.

Finansman turuna katılan diğer katılımcı yatırımcılar arasında; CMT Digital, Wise’ın kurucusu ve Transferwise, Taavet Hinrikus yer aldı.

XanPool, Mastercard ya da Visa’ya benzer bir ödeme ağı olarak kullanılıyor diyebiliriz. Platform ayrıca kripto para birimi işlemlerini yapmak için kullanılan açık bir işletme ağına da sahip.

xanpool valar ventures liderliginde 27 milyon dolar artirdi

XanPool Kendisini SWIFT Benzeri Bir Ağ olarak Tanımlıyor

XanPool’un CEO’su Jeffery Liu; SWIFT gibi, XanPool’un kendisinin likidite tutmadığını, yazılımı kolaylaştırdığı ve iletişime dayalı ücretler kazandığını söylüyor. Ancak Liu, SWIFT’den farklı olarak XanPool’un kripto ile uyumlu olduğunun da altını çiziyor.

XanPool, ağının 200 milyon doların üzerinde likiditeye, 400‘den fazla iş ortağına ve 500.000‘den fazla kullanıcıya sahip olduğunu ifade etti.

SWIFT ağının, birçok banka ve finans kurumu tarafından dünya çapında para ve bilgi göndermek/almak için kullanılan bir mesajlaşma ağı olduğunu belirtelim.

A Serisi finansman turu, XanPool’un bugüne kadarki toplam değerini 31 milyon doların üzerine çıkardı. Ayrıca Eylül 2020’de firma, A Serisi bir finansman turunda 4.3 milyon dolar toplamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala