WinkLink (WIN) Nedir?

winlink nedir

WinkLink (WIN), Tron (TRX) ağı üzerinde inşa edilmiş ilk merkezsiz tahmin platformudur. Projenin amacı akıllı sözleşmelerin başarılı bir şekilde yönetilmesi için güvenilir bilgi akışını sağlayabilmek olarak ifade edilebilir. WinkLink platformu, geliştiricilerin gündelik yaşamlarımızda yer alan herhangi bir veriyi ağa bağlayabilmesine imkan sunuyor. Böylece ağ üzerinde çalışan akıllı sözleşmelerin gerçek dünya verileriyle bağlantılı olabilmesi sağlanacak.

WinkLink (WIN) kullanıcılarının oyun oynamasını, sosyalleşmesini ve farklı blockchain ekosistemleri arasında paylaşımda bulunmasını sağlayan bir oyunculuk platformu olarak biliniyor. WinkLink platformunun Tron (TRX) blockchain’in üzerinde yer aldığını ve faaliyetlerini bu şekilde gerçekleştirdiğini biliyoruz. Platformda kullanılan WIN token’ler ise Tron ağının geliştirdiği TRC-20 standardını takip eden kripto paralar olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. WinkLink platformunda kullanılan WIN token’lerin platformda yer alan kullanıcıları ve geliştiricileri teşvik etmek gibi bir amacının bulunduğu ifade ediliyor.

WIN nedir

WinkLink platformu sayesinde geliştiricilerin çeşitli şekillerde faaliyet verebilecek merkezsiz uygulamalar (dApps) geliştirebilmeleri mümkün. Bu uygulamaların hem kripto para ekosistemine hem de WIN token’lerin benimsenme oranına katkı sağlaması hedefleniyor. Kullanıcıların WinkLink ekosisteminde yer alarak WIN token’lerini kilitlemeleri de platforma güç veren etmenler arasında. Elbette kilitledikleri token’lerden kullanıcıların gelir elde etmesi söz konusu.

Genellikle merkezsiz uygulamaların Ethereum (ETH) blockchain ağı üzerinde faaliyet gösterdiğine şahit oluyoruz. WinkLink platformu ETH’yi değil de daha iyi olduğunu düşündüğü Tron (TRX) ağını tercih etmiş. Bilindiği üzere kripto para piyasasındaki popüler altcoin’ler arasında gösterilen Tron, Ethereum ağına rakip olarak çalışmalarını sürdürüyor. WIN token’in geliştiricileri oyunculuk alanına denetlenebilir ve kolaylıkla kontrol edilebilir akıllı sözleşmeleri dahil etmek istiyor. Bu sayede kullanıcıların oyun içinde kendilerine özgü ödüller ve ödemeler geliştirmeleri hedeflenenler arasında. Bu hedefin gerçekleşmesi halinde WIN token’ler için yeni kullanım alanları meydana gelecek. Böylece kripto paranın mali bir değer sahibi olması doğal yollarla sağlanacak.

WinkLink (WIN) ne zaman çıktı?

WinkLink platformunun kripto parası WIN token’ler Binance borsasının Launchpool adlı ekosisteminde başlatıldı. Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Binance bilindiği üzere kullanıcılarına yalnızca alım satım olanağı sunmuyor. Bu dev platform sahip olduğu dev ekiple çalışmalarını sürdürerek kripto para ekosistemine katkısı olabilecek yeni projeleri de destekliyor. Bu projeleri Launchpool adlı platformunda kullanıcılarıyla buluşturan Binance, ilk borsa arzı (IEO) adı altında etkinlikler düzenliyor. WIN token’ler de işte bu şekilde faaliyetlerine başlamıştı. Token satışının detaylarına Binance’ın web sayfası üzerinden detaylı olarak ulaşabilirsiniz. Binance borsasının bu platformunda daha önce BitTorrent token (BTT) gibi çok sayıda başarılı proje kullanıcılarıyla buluşturulmuştu.

Eski ismi TronBet olarak bilinen WinkLink platformu Binance Launchpool üzerinde 2019 yılının nisan ayında başlatıldı. Bu satışın ardından piyasaya sürülecek toplam WIN miktarının yaklaşık %21’i dolaşıma dahil edildi. Binance verilerine göre yaklaşık 10 milyon dolar değerinde fon bu etkinlik aracılığıyla kullanıcılardan toplandı.

WinkLink (WIN) Fiyatı Nedir?

WinkLink platformunun kendi kripto parası WIN token’lere yönelik güncel fiyat verilerini aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz. Projenin detaylarına göre toplamda 999 milyar adet WIN token’in arz edilebileceğini görüyoruz. Şimdiye dek bu miktarın %77’si dolaşıma dahil edilmiş. WIN fiyat grafiğinin genel olarak piyasayla paralel seyrettiğini söylemek mümkün.

WinkLink

WinkLink Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 WIN token 0,003884 TL TL’den işlem görüyor. WIN token fiyatı son 24 saat içerisinde 0.20% değişim gösterdi. WIN token’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 84,286,956 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 279,347,966 dolar seviyesinde.

WinkLink Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 WIN token $ 0.000291 dolardan işlem görüyor. 2021 yılının Ağustos ayı itibariyle WIN Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0,00289424 dolarla kaydetti. Bununla birlikte WIN yılın en düşük seviyesini ise 0,00004185 dolarla belirledi.

WinkLink (WIN) Nasıl Çalışmaktadır?

WinkLink (WIN) platformunun nasıl çalıştığını, ekip tarafında sunulan hizmetleri tek tek inceleyerek anlayalım. Hizmetlerden birincisi platformda yer alan güvenilir fiyat verileri. Bu veriler merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarının daha verimli çalışabilmesini sağlayacak. Bu verilerin platformda yer alacak uygulamalarda, birçok kullanım alanında hizmet vermesi öngörülüyor. WinkLink platformunun kullanıcılarına sağladığı hizmetlerden bir diğeri de Tron ağının hızını artırması olarak belirtebiliriz. Zaten oldukça hızlı işlem gerçekleştirmesiyle nam salmış olan Tron ağı, WinkLink platformu aracılığıyla daha da hızlı bir hale getiriliyor.

Platform kullanıcılarına RainDrop mekanizması adını verdiği bir hizmeti de sağlıyor. Bu mekanizma sayesinde platformla bağlantılı olan her bir merkezsiz uygulamanın (dApps) kazanımlardan eşit şekilde pay alabilmesi sağlanıyor. Bu sayede platformun gelişiminin ve sürdürülebilirliğinin sağlanması hedeflenmiş. Üstelik kullanıcılar WIN token kilitleyerek de bu durumdan kar elde edebilecek. Aşağıda yer alan resmi inceleyerek WinkLink platformunun sunduğu RainDrop sisteminin nasıl işlediğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Winklink

WinkLink (WIN) Nasıl Satın Alınır?

WinkLink platformunun kripto parası WIN token’leri çok sayıda kripto para borsası üzerinden satın almak mümkün. WIN token’i platformlarında destekleyen borsalar arasında Binance, KuCoin, Gate.io ve Poloniex gibi küresel çapta tanındık isimler yer alıyor. WIN token’i başlatan platform Binance, bu kripto para için çeşitli işlem çiftleri oluşturmuş. Buna göre USDT, BUSD, USDC, BNB, TRX, BRL ve EUR gibi para birimlerini kullanarak WIN token alım satımı gerçekleştirilebilir. Unutmamak gerekiyor ki kullanıcıların kripto para işlemi yaparken dikkatli hareket etmeleri gerekiyor. Güvenilir olmayan platformlardan hiçbir şekilde işlem gerçekleştirmemek herkesin güvenliği için en iyisi şeklinde yorumlanabilir.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala