Waves, Likidite Sorunun Çözümü İçin Yeni Planını Açıkladı

waves likidite sorunun cozumu icin yeni planini acikladi

Blockchain teknolojisi hemen hemen her alanda boy göstermeye başladı. Bu durum Blockchain platformlarına ilgiyi artırdı. Var olan Blockchain platformları önemli bir hale geldi. Bunlardan biri de Waves. Likidite kriziyle boğuşan Layer 1 Blockchain platformu Waves, kendi borç verme protokolü Vires Finance’te canlanma planını desteklemek için oy kullandı.

Borç Verme Platformu Vires Finance, Geri Ödeme Planını Açıkladı

Waves topluluğu, Waves’in birincil kredi platformu Vires Finance platformunda yaşanan likidite sorununu çözmek için oy kullandı.

waves likidite sorunun cozumu icin yeni planini acikladi

Oylamadaki katılımcıların dörtte üçünden fazlası, “DeFi Canlandırma Planı” olarak adlandırılan çözüm planını onaylama kararı aldı.

Bu karar ile birlikte, Vires Finance platformunda USDT veya USDC cinsinden 250 bin dolardan fazla parası kalan kullanıcılar, paralarını ya anında çekmek ya da likidite krizi sonlandıktan sonra çekmek için talepte bulunabilecek.

Bunun platforma gönderilen para çekme taleplerini azaltması ve böylece likidite krizini hafifletmesi bekleniyor.

Yeni planın onaylanmasıyla birlikte, parasını platformdan hemen çekmek isteyen kullanıcıların pozisyonu USDN cinsinden kapatılacak. USDN’ler için 365 günlük bir bekleme dönemi olacak ve kullanıcılara fazladan yüzde 5’lik bir bonus ödenecek.

Vires Finance’te kullanılan ve algoritmik bir stablecoin olan USDN, nisan ayında dolar ile arasındaki sabit oranı kaybetmişti. Bu olay USDN’nin piyasa değerinde 200 milyon dolarlık bir küçülmeye ve Vires Finance’in bir likidite krizine girmesine yol açtı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
392.562,71 TL 6,55%
ethereumETH/TRY
31.292,66 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,24%
bnbBNB/TRY
5.128,75 TL 6,99%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,20%
xrpXRP/TRY
6,16 TL 8,75%
cardanoADA/TRY
8,49 TL 12,29%
solanaSOL/TRY
654,06 TL 11,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,49%
Bağlantıyı kopyala