Vitalik Buterin, Solana’nın Geleceği Hakkında Konuştu

vitalik buterin solananin gelecegi hakkinda konustuasd

2022 yılı kripto sektörü için kötü bir yıl olmuş olsa da bu yıl bazı kripto para birimlerinin yükselişine de ev sahipliği yaptı. Kısa süre önce Avalanche’nin yerel token’i olan AVAX, Solana’nın yerel token’i olan SOL’u geride bırakmıştı. Solana da olan bu düşüş Ethereum kurcusu Vitalik Buterin’in de dikkatini çekti.

Vitalik Buterin’den Solana Değerlendirmesi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, rakip bir blockchain projesi olan Solana’nın geliştirici topluluğu için umutlarını dile getirdi.

Vitalik Buterin konu ile ilgili olarak resmi Twitter hesabından şu şekilde açıklama yaptı:

Bazı akıllı insanlar bana Solana’da ciddi bir akıllı geliştirici topluluğu olduğunu ve insanların korkunç fırsatçı paraları yıkandığına göre, zincirin parlak bir geleceği olduğunu söylüyor. Dışarıdan bir şey söylemek benim için zor ama umarım topluluk gelişmek için adil bir şans yakalar.

Buterin, dışarıdan bir değerlendirme yapmanın kendisi için zor olabileceğini ancak yine de bu geliştiricilere başarılar diledi. Ayrıca 2021’de pek çok yatırımcı, teknolojinin gelecekteki değerini pek umursamadan hızlı finansal ödüller elde etme umuduyla Solana’yı satın aldı. Bu yatırımcıların gitmesiyle Buterin, blok zincirinin parlama potansiyeli konusunda tutkulu olan gerçek geliştiricilerin zamanının geldiğine inanıyor gibi görünüyor.Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.708,24 TL 0,17%
ethereumETH/TRY
31.352,08 TL 0,84%
tetherUSDT/TRY
18,79 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
6.247,27 TL 1,25%
usd-coinUSDC/TRY
18,79 TL 0,18%
xrpXRP/TRY
7,73 TL 0,35%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 0,09%
dogecoinDOGE/TRY
1,80 TL 2,03%
matic-networkMATIC/TRY
23,34 TL 1,21%
Bağlantıyı kopyala