bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,255.14 4.66%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,336.44 2.48%
bnb
BNB (BNB) $ 568.57 1.90%
solana
Solana (SOL) $ 131.56 2.80%
xrp
XRP (XRP) $ 0.473126 0.88%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.378455 0.29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.119274 2.71%

Visa, stablecoin için Solana’ya genişledi

odeme devi visadan ethereum hamlesi

Ödeme devi Visa‘nın stablecoin ödeme seçeneklerini Solana’yı da kapsayacak şekilde genişlettiği bildirildi. Şirket, milyonlarca USDC’yi taşıdığını da duyurdu.

odeme devi visa web3 alaninda genislemeye devam ediyor 2

Visa’dan Solana hamlesi

Şirket, VisaNet aracılığıyla fiat ödemelerini gerçekleştirmek için Solana ve Ethereum üzerinden milyonlarca USDC’yi taşıdığını açıkladı. Visa, pilot programlar için alıcıları Worldpay ve Nuvei ile ortaklık kurduğunu söyledi. Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, bu hamlenin sınır ötesi ödemeleri hızlandırmayı ve müşteriler için stablecoin ödeme seçeneği sunmayı amaçladığını belirtti.

Visa’nın ortaklık kurduğu Worldpay ve Nuvei, çeşitli sektörlerde hizmet veren fintech şirketleridir. İki şirket Visa’nın desteğiyle trader’lara USDC gibi stablecoin’ler ile ödeme alma seçeneği sunmayı planlıyor. Ödeme şirketinin Solana’yı dahil ederek, bunu yapan ilk büyük ödeme şirketlerinden biri olduğu kaydedildi.

Sheffield, şirketin bu adım ile sınır ötesi işlemlerin hızını artırmaya yardımcı olduğunu ifade etti. Visa’dan kolayca para göndermeleri veya almaları için modern seçenek sunduklarını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala