Visa: 2021’in İlk Yarısında Kripto Para Bağlantılı Kart Kullanımı 1 Milyar Doları Aştı

Abone Ol:google-news
0
07/07/2021

Ödeme devi Visa, kripto para kullanıma ilişkin bir verileri yayımladı.

Visa, kripto para bağlantılı kart kullanımına ilişkin verileri açıkladı. Dünya çapında yılın ilk altı ayında kripto para bağlantılı kartlar aracılığıyla mal ve hizmetlere 1 milyar dolar harcandığına dikkat çeken Visa CFO’su Vasant Prabhu, “Kripto para birimlerinin diğer para birimleri kadar kullanıldığı bir ekosistem yaratmak için çok şey yapıyoruz” şeklinde konuştu. Visa CFO’su Prabhu CNBC’ye verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para birimini daha kullanışlı hale getirmek ve diğer tüm para birimlerinin kullanıldığı gibi bir ekosistem oluşturmak için çok şey yapıyoruz. İnsanlar, normal para birimlerini kullandıkları şeyler için kripto para birimlerini kullanmanın yollarını araştırıyorlar. Volatilite vs. açısından birçok konu var. Ancak bu, yönetmek ve izlemek için kripto para birimlerinin sahiplerine kalmış.”

Prabhu ayrıca “çeşitli düzenlenmiş borsalarda kripto para birimi satın alan insan ağımızda çok fazla hacim görüyoruz ve görebildiğimiz kadarıyla bu trend devam ediyor” şeklinde konuştu.

Visa’nın rakibi Mastercard’ın Kuzey Amerikalılarla gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre, katılımcıların %93’ü önümüzdeki yıl kripto para birimleri, temassız veya QR kod sistemleri gibi ödeme teknolojilerini kullanmayı planlıyor. Bununla birlikte araştırma, y kuşağının %75’inin kripto para birimlerini daha iyi anladıkları sürece kullanabileceklerini ortaya koydu. 

Kaynak: CNBC

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 333.270,06 TL 2,86%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.179,42 TL 2,26%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,60%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.659,88 TL 1,08%
cardano
Cardano (ADA) 10,86 TL 0,57%
xrp
XRP (XRP) 6,21 TL 2,62%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,42%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,74 TL 2,88%
polkadot
Polkadot (DOT) 126,59 TL 0,47%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,45%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap