bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,453.80 0.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,505.94 3.15%
bnb
BNB (BNB) $ 604.11 1.04%
solana
Solana (SOL) $ 143.22 4.69%
xrp
XRP (XRP) $ 0.505038 3.31%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.402214 3.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.129286 5.66%

WisdomTree, Bitcoin ETF’i için dev borsayla el sıkıştı

coinbase bitcoin lightning agini bunyesine katacaker

ABD’de spot Bitcoin ETF’lerine yönelik gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Varlık yöneticisi WisdomTree, Bitcoin spot ETF’i saklama kuruluşu olarak Coinbase’i seçtiğini açıkladı.

WisdomTree, dün spot Bitcoin borsa yatırım fonu ile ilgili ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuruyu güncelledi. 97 milyar dolar varlık yöneten şirket, ürünlerini Coinbase borsasında saklayacağını bildirdi.

Böylece ABD’nin en büyük borsası Coinbase, spot Bitcoin ETF yarışında varlık saklama alanındaki liderliğini sürdürdü. Coinbase, daha önce BlackRock, Fidelity, VanEck, Ark Invest’in 21Shares, Valkyrie ve Invesco tarafından da aynı görev için seçilmişti.

BlackRock, haziran ayındaki ilk başvurusunun ardından Coinbase’in hem saklama hem de gözetim-paylaşım ortağı olacağını duyurmuştu. Coinbase, fonun hisselerini destekleyen kripto paraların saklanması misyonunu üstlenecek.

SEC, geçen hafta spot Bitcoin ETF başvurularını değerlendirmek üzere sekiz günlük süreci başlattı. Kurum, iki başvuruya ilişkin bir kez daha erteleme kararı verdi.

Kurumun WisdomTree’nin başvuruna ilişkin kararı vermesi için 15 Ocak’a kadar süresi bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala