bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,783.36 1.79%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,132.54 7.22%
bnb
BNB (BNB) $ 565.50 2.29%
solana
Solana (SOL) $ 167.75 6.17%
xrp
XRP (XRP) $ 0.608714 1.78%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.389549 4.89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122901 5.39%

VanEck CEO’su: Müşterilerimizin Bitcoin (BTC) ETF’ine Yoğun Bir Talebi Var

btc etf btch

VanEck CEO’su Jan van Eck yaptığı açıklamada, müşterilerinin Bitcoin (BTC) ETF’i için yoğun bir talebinin olduğunu ifade etti.

CNBC’ye konuşan Eck, şirketin kripto para birimini alanına Bitcoin performansını takip eden bir borsa yatırım fonu aracılığıyla girme planı olduğundan söz etti.

VanEck, daha önce birkaç ETF başvurusu gerçekleştirmişti. Ancak şirket önceki girişimlerini geri çekti ve yapmış olduğu son ETF başvurusu ise SEC tarafından iki defa ertelendi.

VanEck, SEC’in konuyla ilgili kesin kararını beklerken, hafta başında Bitcoin vadeli işlemler yatırım fonu için izahname taslağı sundu.

Bitcoin Strateji Fonu, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine, havuzlanmış yatırım araçlarına ve lider kripto para birimi ile ilişkili olan ETP’lere yatırım gerçekleştirecek. Bu fon doğrudan Bitcoin’e bir yatırım yapmayacak. Bu sebepten ötürü VanEck CEO’su, SEC’in Bitcoin ETF’i onayına odaklanması gerektiğini düşünüyor.

VanEck’in Bitcoin Strateji Fonu’nun direkt olarak Bitcoin’e yatırım yapmaması, SEC’in ETF ile ilgili olarak daha hızlı bir biçimde karar vermesine neden olabilir.

SEC, Bitcoin ETF’i ile ilgili başvuru kararlarını ertelemeyi sürdürürken, Kanada ve Brezilya’da Bitcoin ETF’i onaylandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala