bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,003.15 3.46%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,168.54 8.40%
bnb
BNB (BNB) $ 562.30 4.29%
solana
Solana (SOL) $ 169.65 3.67%
xrp
XRP (XRP) $ 0.609276 0.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.396417 5.88%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123744 6.83%

Valkyrie, Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’i (BTF) NASDAQ’ta!

valkyrie bitcoin vadeli islemleri etfi btf nasdaqta

ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’i BITO’nun NYSE’de listelenmesinin ardından şimdi de sıra Valkyrie Funds‘a geldi. Valkyrie’nin Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’i (BTF), günün erken saatlerinde NASDAQ’ta işleme açıldı.

Hatırlayacağınız gibi ProShares’in BITO’su üç gün önce NYSE’de listelenmişti.

Valkyrie, Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’i (BTF), NASDAQ’ta İşlem Görmeye Başladı

Valkyrie’nin BTF’si yalnızca Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli işlem piyasasının değerini takip etmeyi amaçlıyor. Haberin yazımı sırasında BTF, 25.23 dolardan fiyatlanıyor. Güncel fiyata bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Konuyla ilgili açıklama yapan CME Group Global Hisse Senedi Endeksi ve Alternatif Yatırım Ürünleri Başkanı Tim McCourt şunları söyledi:

“CME Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı ETF’lerin onaylanması, daha geniş bitcoin ekosistemi için olumlu bir gelişme ve şeffaf, derinden likit ve düzenlenmiş vadeli işlem sözleşmelerimiz aracılığıyla Bitcoin’e maruz kalmaya yönelik güçlü büyüme ve müşteri talebinin bir yansımasıdır. Valkyrie Bitcoin Strategy ETF gibi fonların piyasaya sürülmesi, kripto türevleri için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor ve çok çeşitli kurumsal ve perakende yatırımcılar için yeni fırsatlar yaratarak vadeli işlemleri oldukça tamamlayıcı olacak.”

valkyrie bitcoin vadeli islemler etfi btf nasdaqta 2

Bitcoin ve diğer kripto varlıklar, insanların yatırım stratejileri arasında giderek daha değerli hale geliyor. İstatistiklere göre, yaklaşık 21 milyon Amerikalı hali hazırda kripto sahip. Gemini tarafından yapılan bir ankete göre ise bu sayı gelecek yıl 51 milyonu görecek.

Konuya dair Valkyrie CEO’su Leah Wald da şunları söyledi:

“Bitcoin Strategy ETF’i, bu varlık sınıfı için ileriye doğru büyük bir adım. Yatırımcıların, güvenilir bir borsada işlem gören ve şu anda mevcut olan herhangi bir yatırım kadar kolay alınıp satılabilen, düzenlenmiş, şeffaf bir ürün aracılığıyla dijital varlık piyasalarına katılmalarını sağlayacak”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala