Uzmanlardan 2023 Bitcoin Hedef Tahmini Geldi!

Çiğdem Ceylan’ın sunumuyla bu hafta; uzmanların ve analistlerin 2023 yılı Bitcoin fiyat tahminlerini sizlere aktarıyoruz. BTC ne olacak, Bitcoin analizi ve değerlendirmeleri yapıldı.

Nelerden Bahsedildi?

Lider kripto para birimi Bitcoin, 2017 yılında 20.000 dolara kadar çıkmasından sonra analistlerin yaptığı ‘uçuk’ tahminler ile gündeme gelmeye başladı. Tone Vays, Tim Draper ve Brian Kelly gibi isimler kripto para yatırımcılarının aklına en çok da Bitcoin hakkındaki yaptıkları fiyat tahminleri ile geliyor. Şimdi gelin analistlerin 2023 yılındaki Bitcoin fiyat hedeflerini inceleyelim. 

Ünlü bir Bitcoin boğası olan Tone Vays, Bitcoin’in uçuk tahminler yapılarak popüler olmak adına kullanıldığını belirtiyor. Skype ve SpaceX gibi şirketlere yaptığı yatırımlarla tanınan ünlü girişimci Tim Draper da 2023 yılına kadar Bitcoin’in 250.000 dolar olacağını dile getirerek eleştirilerin odağında yer alan kişilerden birisi. Tim Draper, 2014’te Bitcoin fiyatının 4 yıl sonra ulaşacağı seviyeyi bilmişti. Ünlü yatırımcı uzun bir süredir Bitcoin fiyatının  2023 yılına kadar 250.000 dolar ulaşacağını düşünüyor.

Tone Vays, bu kadar kısa süre içinde Bitcoin’de 250.000 dolar gibi bir fiyata ulaşmanın imkansıza yakın olduğunu ve Draper’in tahminini ‘sorumsuzca’ bulduğunu ifade ediyor. Ayrıca Tone Vays, Bitcoin’in 2023 yılına kadar 50.000 dolara çıkacağını aktarıyor.  

CNBC’nin ünlü sunucusu Brian Kelly ise Bitcoin’in uzun vadeli hareketlerine bakıldığında 2023 yılında en az 200.000 dolara ulaşılacağını savunuyor. 

Ayrıca geçtiğimiz nisan ayında gerçekleşen Miami Bitcoin konferansında birçok farklı isim, 2023 yılı için Bitcoin fiyat tahminini paylaştı. Bunlardan biri de PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel’di. Thiel, Bitcoin’in 2023’ün ikinci çeyreğine kadar 100 kat artma potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Galaxy Digital’in üst düzey yetkililerinden Jason Urban, yaptığı röportajda hem Bitcoin hem de Ethereum’un 2023’ün ikinci çeyreğine kadar yüzde 100 artabileceğini belirtti.

Yatırım şirketi BTIG’de bir analist olan Mark Palmer, Bitcoin fiyatının 2023 yılına kadar 95.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
369.562,10 TL 4,37%
ethereumETH/TRY
27.620,48 TL 5,37%
tetherUSDT/TRY
18,60 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.096,42 TL 1,74%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,17%
binance-usdBUSD/TRY
18,62 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
8,19 TL 6,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,90 TL 11,67%
cardanoADA/TRY
7,17 TL 4,30%
matic-networkMATIC/TRY
21,40 TL 2,26%
Bağlantıyı kopyala