bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,760.08 1.60%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,392.29 1.61%
bnb
BNB (BNB) $ 569.88 0.64%
solana
Solana (SOL) $ 161.21 1.25%
xrp
XRP (XRP) $ 0.544925 4.97%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.418239 4.57%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.118364 2.34%

US Bank, Bitcoin Saklama Hizmeti Vermeye Başladı

us bank bitcoin saklama hizmeti vermeye basladi

ABD’nin en büyük beşinci bankası olan US Bank, müşterilerine vereceği yeni hizmeti açıkladı. US Bank, kurumların kripto talebini karşılamak için Bitcoin saklama hizmetini başlattı.

Bankanın varlık yönetimi ve yatırım hizmetleri bölümünün başkan yardımcısı olan Gunjan Kedia konu ile ilgili olarak konuştu. Kedia, yatırım yöneticilerinin alt saklama kuruluşu NYDIG’nin desteğiyle; Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin için özel anahtarları saklamasına yardımcı olacağını söyledi.

Kedia ayrıca, zaman içinde Ethereum gibi diğer varlıklar için desteğin beklendiğini dile getirdi.

US Bank’tan Bitcoin Saklama Hizmeti

US Bank’ın Bitcoin saklama hizmet hamlesi, yerleşik finansal oyuncuların kripto varlıkları meşru bir varlık sınıfı olarak kabul etmeye başladığının bir göstergesi. Para yöneticileri için trilyonlarca dolarlık geleneksel varlığı doğrulayan ve koruyan saklama alanları olan Bank of New York Mellon, State Street ve Northern Turst gibi bankalar dijital varlıkları saklama planlarını açıkladı.

us bank bitcoin saklama hizmeti vermeye basladi 2

Kedia verdiği röportajda konuyu şu şekilde değerlendirdi:

Müşterilerimiz, çeşitlendirilmiş bir varlık sınıfı olarak kripto para biriminin potansiyeli konusunda çok ciddileşiyor. Aynı zamanda şu anda bunu düşünmeyen tek bir varlık yöneticisi olduğuna inanmıyorum.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala