bitcoinBTC/TRY
723.484,02 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
43.377,85 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
27,11 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.716,98 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
13,88 TL 1,49%
usd-coinUSDC/TRY
27,15 TL 0,15%
staked-etherSTETH/TRY
43.297,04 TL 1,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
6,66 TL 0,81%
solanaSOL/TRY
532,08 TL 0,77%

Paylaş

Uniswap Geliştiricileri Yeni Widget Uygulamaları Üzerinde Çalışıyor

Uniswap Geliştiricileri Yeni Widget Uygulamalari Üzerinde Çalişiyor

Blockchain sektörü günümüzde hiç olmadığı kadar hızlı büyüyor ve gelişiyor. Bu da doğal olarak güçlü bir rekabet pazarı anlamına geliyor. Bu rekabetin içerisinde şüphesiz merkeziyetsiz borsalar (DEX) da yer alıyor. Bu yüzden her gün yeni ürünler tanıtan projeler, bu rekabette güncellikleri korumaya çalışıyorlar. Son olarak popüler DEX’lerden birisi olan Uniswap’ın COO’su projenin gelecek planları hakkında önemli bilgiler verdi. Uniswap Widget.

Uniswap Geliştiricileri Yeni Widget Uygulamaları Üzerinde Çalışıyor

Uniswap Yeni Widget Uygulamaları Getiriyor

Spot piyasa kripto para ticareti için en büyük merkezi olmayan borsanın ana geliştiricisi olan Uniswap Labs, yeteneklerini herhangi bir web sitesine yerleştirebilecek bilgisayar kodunu tanıtarak büyümeyi hedefliyor. Uniswap COO’su Mary-Catherine Lader, “Büyümek için tüm pazarı büyütmeliyiz” dedi.

Bloomberg tarafından paylaşılan rapora göre, bir kod satırına yapıştırılarak eklenebilen bir widget, OpenSea kullanıcılarının onu çalıştıran web sitesinden ayrılmadan çeşitli token’ları değiştirmesine izin verecek ve başlangıçta Oasis.app ve Friends With Benefits’te de mevcut olacak.

Son olarak bu Widget’ın şirketin web3 girişimlerine yatırım yapmak için bir girişim kolu başlatmasına yol açan Uniswap’ın büyüme stratejisinin bir parçası olduğunu da belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala