UNICEF 75. Yılına Özel NFT Koleksiyonun Piyasaya Sürüyor

unicef 75 yilina ozel nft koleksiyonun piyasaya suruyor

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), 75. yıldönümüne özel NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini açıkladı. 1.000 adet basılacak olan ve özel dijital filigrana sahip UNICEF NFT’leri Ethereum ağı üzerine basılacak.

NFT’lerin bir kısmı ajansın 75. yılını anmak için kullanılacak, diğerleri ise 2022’deki etkinliklere saklanacak.

UNICEF’den NFT Koleksiyonu

Bu müzayede ve 2021’in sonu ve 2022’nin başlarında yapılması planlanan diğer NFT bağış toplamalarından elde edilen tüm gelir, bir diğer UNICEF ve ITU girişimi olan Giga dahil olmak üzere UNICEF Küresel Yenilik Ofisi’nin gelecek vaat eden girişimlerine gidecek.

unicef 75 yilina ozel nft koleksiyonun piyasaya suruyor

Paylaşılan verilere göre Giga, bugüne kadar 700.000’den fazla çocuğa fayda sağlayan 3.000’den fazla okulu birbirine bağladı.

UNICEF İcra Direktörü Henrietta Fore, NFT koleksiyonu hakkında şu ifadelere yer verdi:

“75 yıldır UNICEF çocukların yaşamlarında değişim için itici bir güç olmuştur. Geçmişimize baktığımızda ders alıp, ileriye bakmalı ve çocuklarımızın geleceğini güvence altına almak ve yenilikçi eylemlerde bulunmak için her fırsatı değerlendirmeliyiz. Daha fazla çocuğa ulaşmak ve daha iyi bir dünyaya yatırım yapmak istiyorsak, yeni kaynak yaratma ve finansman yolları da dahil olmak üzere araç kutusundaki her aracı kullanmalıyız. UNICEF’in ilk küresel veri odaklı dijital token koleksiyonunun lansmanı, çalışmalarımızı doğrudan destekleyecektir. dijital uçurumu kapatmak ve her gencin internete erişmesine yardımcı olmak için küresel çabalarımızı artıracağız.”

Veri analiz uzmanı, tasarımcı ve sanatçı Nadieh Bremer koleksiyon hakkında şunları kaydetti:

“En temel ilham kaynağım, çocukluğumuzda deneyimlediğimiz merak duygusuydu. Giga’nın canlı haritaları, sanat eserime rehberlik etti, verilerini kullanarak 1000 küçük fantezi sanat eseri yaratırken, sanatın önemini ustaca aktarmaya çalıştım. Proje, hala internete bağlı olmayan birçok okul var ve birçok çocuk dışlandı.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala