Ubisoft, Blockchain Teknolojisini Radarına Aldı

ubisoft blockchain teknolojisi radarina aldi

Video oyunları devi Ubisoft, değişen dünyanın gerisinde kalmamak için yeni adımlar atıyor. Şirket, gelecekte kripto para birimi ve NFT’ler gibi birçok Blockchain teknolojilerini içeren oyunlar yapmaya başlama planlarından bahsetti. Ubisoft Blockchain planları ile ilgili bilgi veren isimler şirketin CEO’su ve CFO’su oldu.

Ubisoft, Blockchain Teknolojisi için Harekete Geçti

Birçok önemli oyunun arkasındaki isim olan Ubisoft, şu sıralar radarına Blockchain’i da almış durumda. Şirket, bunun için bazı şirketlerle ortaklıklar da yapıyor. Bunların başında Blockchain tabanlı oyun şirketi Animoca Brands var. Ubisoft, bu şirketi finanse eden şirketler arasında yer alıyor.

Bu arada Animoca‘nın şu anki projeleri arasında Revv Motorsport, Revv Racing ve yakında çıkacak olan Formula E: High Voltage gibi oyunları sayabiliriz. Bu oyunlarda, oyuncuların dijital varlıklara sahip olmalarını ve NFT oyun içi öğeleri toplamalarını sağlayan REVV isimli token yer alıyor. Ayrıca, SAND isimli NFT’lerle dolu bir sanal dünya olan The Sandbox isimli bir oyun da var.

ubisoft blockchain teknolojisi radarina aldi 2

Ubisoft’un bu adımları yalnızca Animoca ile sınırlı değil. Şirket aynı zamanda Blockchain Game Alliance‘ın kurucu üyesi. Ubisoft CFO’su Frédérick Duguet, özellikle Blockchain’in bir ‘devrim’ niteliğinde olduğunu söylüyor. Duguet, ayrıca açıklamasında şu sözlere de yer verdi:

“Blockchain, daha fazla oyuncunun içerik kazanmasına, kendi içeriğine sahip olmasına yardımcı olacak. Daha fazla kazan-kazan sağlayacak ve bunun sektörü oldukça büyüteceğini düşünüyoruz. Blockchain kullanan birçok küçük şirketle çalışıyoruz ve bunun endüstriyi nasıl etkileyebileceği konusunda iyi bir bilgi birikimine sahip olmaya başladık ve buradaki kilit oyunculardan biri olmak istiyoruz.”

Konuyla ilgili konuşan bir diğer isimse şirketin CEO’su Yves Guillemot. Guillemot, Ubisoft’un hem Blockchain ile çalışan şirketlere yatırım yapmak hem de organik olarak kendi oyunlarını oluşturmak üzerinde istekli olduğunu söyledi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 718.639,47 TL 1,37%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.642,13 TL 7,79%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.980,53 TL 3,73%
tether
Tether (USDT) 12,54 TL 0,11%
solana
Solana (SOL) 2.729,37 TL 8,06%
cardano
Cardano (ADA) 20,09 TL 2,63%
xrp
XRP (XRP) 12,68 TL 3,26%
polkadot
Polkadot (DOT) 472,54 TL 5,46%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,55 TL 0,03%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,70 TL 0,34%
Bağlantıyı kopyala