Two Sigma Ventures, Kripto ve Web3 Projelerine Yatırım Yapıyor

two sigma ventures kripto ve web3 projelerine yatirim yapiyorfgg

Two Sigma Ventures iki yeni risk sermayesi fonuna 400 milyon dolar yatırım yapma planlarını açıkladı. Two Sigma Ventures yatırım yapacağı sektörün kripto para ve Web3 sektörü olduğunu doğruladı.

Two Sigma Ventures’dan Kripto ve Web3 Projelerine Yatırım

Two Sigma Ventures, kurumsal yazılım, finansal teknoloji ve tüketici teknolojisi dahil olmak üzere birçok sektöre yatırım yapacak. 

two sigma ventures kripto ve web3 projelerine yatirim yapiyorer

Two Sigma ortağı Dan Abelon konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şirketin özel bir kripto fonunun olmadığını, ancak sermayesinin yaklaşık yüzde 15’i kripto ve Web3 projelerine gideceğini söyledi. Two Sigma Ventures, yönetimi altında yaklaşık 60 milyar dolarlık varlığa sahip New York merkezli nicel hedge fonu Two Sigma’nın risk sermayesi kolu olarak karşımıza çıkıyor.

Ortak Andy Kangpan, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bir bütün olarak merkeziyetsiz finans, birkaç nedenden dolayı vurguladığımız ve odaklandığımız bir kategoridir. Bunlardan biri, daha geniş İki Sigma organizasyonuyla olan ilişkimiz. Çok önemli, derin bir finans piyasası var. Kriptonun finansal hizmetlerin işleyişini nasıl değiştirebileceğini düşünmemize yardımcı olmak için yararlanabileceğimiz bir uzmanlık.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
377.530,78 TL 0,76%
ethereumETH/TRY
25.514,21 TL 1,58%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.481,21 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,56 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
9,34 TL 3,40%
binance-usdBUSD/TRY
18,57 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
8,08 TL 0,55%
solanaSOL/TRY
638,04 TL 0,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 1,32%
Bağlantıyı kopyala