bitcoinBTC/TRY
740.635,73 TL 2,32%
ethereumETH/TRY
45.312,68 TL 3,55%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.890,20 TL 1,39%
xrpXRP/TRY
13,99 TL 2,21%
usd-coinUSDC/TRY
27,37 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
45.279,05 TL 3,49%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,72%
solanaSOL/TRY
547,30 TL 4,00%

Paylaş

Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! (2-9 Haziran)

Kripto Para Piyasasinda Bu Hafta Yukselenler 21 27 Mayis 2023999

Her hafta CoinGecko tarafından hazırlanan haftanın trend coinleri listesiyle birlikte hem Türkiye’de hem de dünyada o hafta hangi kripto para birimlerinin öne çıktığını görmüş oluyoruz. Bu listeler piyasadaki yatırımcıların ilgisini takip etmek açısından önemli. Şimdi gelin, hep birlikte 2-9 Haziran tarihleri arasında hangi kripto para birimlerinin öne çıktığına yakından bakalım.

Piyasa, Bitcoin (BTC) liderliğinde dalgalı bir seyir izledi. Buna rağmen bazı kripto varlıklara yüksek ilgi vardı. Coingecko verilerine göre; Türkiye’de trend olan kripto varlıklar sırasıyla Generaitiv, Terra, Galatasaray Fan Token ve DAO Maker oldu. Dünyada ise Pepe, Sui ve Bitcoin ilk üç sırada yer aldı. 

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 2-9 Haziran

Türkiye’de trend olan kripto paralar listesinin en başında, Generaitiv yer aldı. Haberin yazımı sırasında 0,162975 dolardan işlem gören GAI, 1.143.912 dolarlık piyasa değerine sahip. 

Listenin ikinci ismi ise Terra var. Piyasa değerine göre 75’inci sırada olan Terra, haberin yazımı esnasında 0,00009651 dolardan işlem görüyor. Terra ayrıca son 24 saat içinde de yüzde 12.8 oranında artış kaydetti. 

Galatasaray Fan Token ise listede üçüncü sırada yer alıyor. 1,70 dolardan işlem gören kripto para birimi, son 7 günde yüzde -32.1, son 30 günde ise yüzde -57.9 oranında değer kaybetti.

Listenin devamında ise TerraClassicUSD, Pi Network, Nucleus Vision, Aion, Pepe ve Hamster yer alıyor. 

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 2-9 Haziran

Dünyada haftanın en trend kripto parası Pepe oldu. Listenin ikinci sırasında ise lider kripto para birimi Sui yatırımcılara göz kırpıyor. Listede adını her hafta görmeye alıştığımız Bitcoin’de üçüncü sırada yerini almış durumda.

Piyasa değeri açısından 2. sırada konumlanan Ethereum da listenin dördüncü sırasında. 1.835,60 dolardan işlem gören Solana, bir süredir düşüşte olan kripto para birimlerinden biri. Son 7 günde yüzde 2.7 değer kaybeden ETH’de son 30 gündeki kayıp yüzde 0.3 oranında.

Listenin devamında ise sırasıyla XRP, Aptos, BNB, IDEX, Ovr, Open Campus, Arbitrum ve Polygon yer alıyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala