TRYC Coin Nedir, Ne Değildir?

tryc coin nedir ne degildir

Türkiye’nin kripto para borsalarından biri olan Paribu, geçen hafta yeni bir listelemesi duyurdu. 13 Aralık’taki duyurunun ardından TRYC coin Paribu listelemesi başladı. Listelemenin ardından TL’ye sabitlenmiş TRYC coin nedir gibi sorular da sorulmaya başlandı. Biz de bu yazımızda TL’ye sabit bu kripto para birimini mercek altına alıyoruz.

TRYC Coin Nedir?

TRYC coin, Paribu üzerinden listelenmeye 13 Aralık gününden itibaren başladı. Alış satış işlemlerinin başlamasından sonra birçok kişi TRYC hakkında daha fazla detayı merak eder oldu.

Paribu web sitesi üzerinden yayımladığı bir yazıyla, TL’ye sabitlenmiş bu kripto para ile ilgili merak edilen bazı sorulara yanıt verdi.

İlk olarak bu tokenın ne zaman ve kim tarafından kurulduğuna bakalım. Burada karşımıza Stoken isimli şirket çıkıyor. Stoken, Paribu tarafından kuralan bir şirket. Amacı, blokzincir ekosistemine katkı sağlayacak ürünler oluşturmak ve yatırımlar yapmak.

tryc coin nedir ne degildir 2

Şimdi gelelim TRYC’nin altyapısına.

Ethereum, blokzinciri üzerinde çalışan her bir TRYC için banka hesaplarında 1 TL tutuluyor. Burada, bağımsız şirketler süreci periyodik olarak denetliyor. Burada en önemli nokta, bankada TL olarak tutulmayan TRYC, oluşturulamıyor da.

TRYC coin nedir sorusunu yanıtladıktan sonra bir de ne değildir sorusuna yanıt vermek lazım. Örneğin, TRYC madenciliği yapılan bir token değil.

Toplamda 50 milyon adet arza sahip olan kripto paranın arzı, oluşan taleple doğru orantılı olarak artma ihtimali var.

Son olarak Paribu, TRYC’nin kullanıcılara neler vadettiği sorusuna da yanıt veriyor:

DeFi ekosistemlerinde ya da NFT pazaryerlerinde işlemler yapmak, dünyanın her yerine düşük ücretlerle token transferi gerçekleştirmek ve sivil toplum örgütlerine bağış yapmak için TRYC coin kullanmak mümkün. Buradan da anlayabileceğimiz gibi gittikçe genişleyen sektörün içinde TL’ye endeksli kripto para biriminin kullanım alanı da oldukça geniş.

TRYC ile işlem yapmak için bir Paribu hesabınızın olması yeterli.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.720,17 TL 9,30%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.899,03 TL 10,82%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.021,21 TL 9,41%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 13,85 TL 6,51%
solana
Solana (SOL) 1.241,85 TL 12,09%
xrp
XRP (XRP) 8,18 TL 7,29%
terra-luna
Terra (LUNA) 884,92 TL 9,00%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,04 TL 12,94%
Bağlantıyı kopyala