bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,507.75 4.34%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,334.55 4.63%
bnb
BNB (BNB) $ 553.12 3.13%
solana
Solana (SOL) $ 151.43 4.59%
xrp
XRP (XRP) $ 0.529399 1.98%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.435211 1.33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.117646 4.06%

TradingView, 298 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

tradingview 298 milyon dolarlik yatirim turunu tamamladi 2

Bir grafik platformu olarak faaliyet gösteren ve birçok trader’ın aktif olarak kullandığı TradingView, yatırım turunu tamamladı. Tiger Global tarafından yönetilen yatırım turunda şirket, 3 milyar dolarlık değerlemeyle 298 milyon dolar topladı.

TradingView Yeni Yatırım Aldı

Yapılan duyuruya göre, Londra merkezli TradingView, son 18 ayda oluşturulan hesaplarda yüzde 400, gelirlerde ise yüzde 237 artış yaşadı. Bu da geliri üç kattan fazla artan şirketin, 18 ayda yeni kullanıcı sayısını beşe katladığı anlamına geliyor.

Platformun genel müdürü Pierce Crosby, şu anda hisse senedi grafiklerinin, veri ve haber gibi diğer hizmetlerin aylık 29 milyon aktif kullanıcısı olduğunu söyledi.

tradingview 298 milyon dolarlik yatirim turunu tamamladi

Platform genel olarak bireysel yatırımcılara, kripto varlıklarla da dahil olmak üzere, farklı varlıkların ticaretinde, yatırımlarla ilgili bilgi ve içgörü sağlıyor. Platformun 180 ülkede müşterisi olduğu biliniyor.

Yatırım turuna liderlik eden Tiger Global‘e bakacak olursak, şirketin, kripto ile ilgili birkaç firmanın finansman turunda daha adını duymuştu. Daha önce de Londra merkezli TrueLayer isimli şirketin 130 milyon dolarlık yatırım turuna liderlik etmişti.

TradingView’ün önümüzdeki dönem planı, küresel olarak daha da büyümek. Platform, hizmetlerini doğrudan müşterilerine sunmanın yanında, büyük platformlarla da ortaklık kurmayı planlıyor. Böylece o platformlara da TradingView entegre edilebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala