Tiffany & Co. Ortaklığı CryptoPunks’a Yaradı

tiffany co ortakligi cryptopunksa yaradi

Dünyanın en büyük lüks mücevher markalarından birisi olan Tiffany & Co. ile ortaklık kuran CryptoPunks, bu ortaklığın meyvelerini toplamaya başladı. Ortaklık sonrasında CryptoPunks’ın işlem hacmi 24 saat içinde yüzde 1.847 arttı.

Tiffany & Co. İle CryptoPunks Ortaklığı Sonrasında CryptoPunks İşlem Hacmi Arttı

Pazartesi günü, sektörün en popüler NFT koleksiyonlarından birisi olan CryptoPunks’ın işlem hacmi 24 saat içinde yüzde 1.847 arttı. Bu süre zarfında 1.226.68 doların üzerinde Ethereum (ETH) değerinde Punk NFT ticareti yapıldı. İlgideki artış, lüks mücevher perakendecisi Tiffany & Co.’nun Punk sahipleri için özel bir avantajı olan kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürmesine bağlı görünüyor.

tiffany co ortakligi cryptopunksa yaradi 2

NFTiffs” olarak isimlendirilen koleksiyon, 250 dijital geçişten oluşuyor. Ethereum Blockchain ağın da basılan NFTiff’leri herkes satın alabiliyor ancak CryptoPunk sahipleri, özelleştirilmiş bir mücevher deneyimine sahip olmak için NFT’yi kullanabiliyor. Satın alım sonrasında Punk sahipleri özel tasarım bir kolye ucu ve nihai mücevher tasarımına benzeyen bir NFT dijital sanat eseri almayı seçebilirler. Son olarak 5 Ağustos 2022’de satışa sunulacak olan NFT ürünlerinde çevresi 18 ayar pembe ya da sarı altından safir, ametist, spinel ve pırlanta gibi en az 30 değerli, taş kullanarak kolyeler satın alınabilecek.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.922,27 TL 3,67%
ethereumETH/TRY
34.741,58 TL 4,49%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
6.310,14 TL 2,69%
usd-coinUSDC/TRY
19,11 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
8,50 TL 5,31%
cardanoADA/TRY
7,12 TL 3,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 4,41%
staked-etherSTETH/TRY
34.604,24 TL 4,28%
matic-networkMATIC/TRY
21,72 TL 2,49%
Bağlantıyı kopyala