The Sandbox, Dubai Ortaklığı ile Dubaiverse’ü Tanıtacak

the sandbox dubai ortakligi ile dubaiverseu tanitacak

Metaverse sektörü günümüzde öyle bir hâle geldi ki, metaverse denilince aklımıza yeni bir iş birliği veya yatırım duyurusu geliyor. İşin daha da iyisi pek fazla yanılmıyor oluşumuz. Bu kez Animoca Brands‘in yan kuruluşu olan Sandbox, Hong Kong metaverse stratejisini Dubai’de yeni bir pazara taşıyarak “Dubaiverse” isimli yeni metaverse platformu oluşturacağını duyurdu.

The Sandbox, Dubai’de Metaverse Evreni Oluşturacak

Animoca Brand’in yan kuruluşu olan Sandbox, Dubai ile iş birliği yaparak yeni metaverse dünyası oluşturacak.

the sandbox dubai ortakligi ile dubaiverseu tanitacak

Animoca, yeni projesi Dubaiverse’ün Hong Kong’da benimsenen benzer bir stratejiyle birlikte inşa edileceğini söyledi. Bununla birlikte proje için Hong Kong merkezli Blockchain oyun uzmanı, film, müzik, eğlence, oyunculuk, finans, emlak ve oyun sektörlerindeki şirketlerle ortak olacağı belirtildi. Sandbox Paris’in kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget, konuyla ilgili Singapur, Kore ve Türkiye için çalışmalar da yaptığını söyledi.

Animoca Brands, metaverse’de türünün ilk örneği bir ortaklığa imza attığını ifade etti. Dubai kripto düzenleyicisi, Virtual Assets Regulatory Authority’nin (VARA), Dubaiverse’ün ilk alıcısı olduğunu dile getirdi. 

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
540.741,24 TL 3,42%
ethereumETH/TRY
34.696,44 TL 4,24%
tetherUSDT/TRY
19,16 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
6.291,09 TL 2,38%
usd-coinUSDC/TRY
19,11 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
8,45 TL 4,79%
cardanoADA/TRY
7,09 TL 3,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 5,00%
staked-etherSTETH/TRY
34.679,10 TL 4,41%
matic-networkMATIC/TRY
21,72 TL 2,47%
Bağlantıyı kopyala