bitcoinBTC/TRY
1.120.700,43 TL 2,65%
ethereumETH/TRY
60.544,65 TL 1,52%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.603,99 TL 0,18%
xrpXRP/TRY
17,71 TL 1,16%
solanaSOL/TRY
1.740,19 TL 1,85%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
60.502,73 TL 2,09%
cardanoADA/TRY
11,11 TL 2,24%
dogecoinDOGE/TRY
2,43 TL 1,44%

Paylaş

Tether’den Avrupalı yapay zeka firmasına stratejik yatırım

tether2

Stablecoin devi Tether, Almanya’da listelenen Bitcoin madencisi Northern Data Group’a stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. İkilinin “Avrupa’nın en büyük bağımsız yapay zeka oyuncusu” olacağı belirtildi.

Tether’in büyük yapay zeka oyunu

Tether’in yaptığı açıklamaya göre şirket, Northern Data’nın “esnek veri depolama ve yüksek performanslı bilgi işlem” taahhüdünün, stablecoin ihraççısının “ileriye dönük” hedefleriyle uyumlu olduğunu söyledi. Firmanın girişimleri, diğer özelliklerin yanı sıra yapay zeka ve eşler arası iletişim dahil olmak üzere çeşitli teknolojilerden yararlanacak.

Tether’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino yaptığı açıklamada, “Yeni teknolojik sınırlara yeni bir girişimi temsil ettiği için Northern Data Group’a yapılan bu yatırımdan heyecan duyuyoruz. Bu yatırım, Tether tokenlerinin rezervlerinin gücünü ve bütünlüğünü korurken sorumlu büyüme ve inovasyona olan bağlılığımızın altını çiziyor” ifadelerini kullandı.

tether yatirim

Tether’in resmi açıklamasından önce Forbes, firmanın İrlandalı bir paravan şirket Damoon aracılığıyla Nvidia’nın H100 bulut GPU’larının 10.000’ine 420 milyon dolar yatırım yaptığını bildirdi. Ayrıca Tether’in anlaşmanın bir parçası olarak Northern Data’nın yüzde 20 hissesini satın aldığını iddia etti.

Tether, GPU satın alımı için kesin bir rakam vermedi, ancak Northern Data’ya yaptığı yatırımın Damoon aracılığıyla yapıldığını belirtti.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala