bitcoinBTC/TRY
1.222.366,41 TL 3,66%
ethereumETH/TRY
64.955,39 TL 4,43%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
7.042,73 TL 1,58%
xrpXRP/TRY
18,09 TL 5,22%
solanaSOL/TRY
1.997,57 TL 4,81%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
64.988,97 TL 4,26%
cardanoADA/TRY
15,95 TL 6,72%
dogecoinDOGE/TRY
2,84 TL 1,58%

Paylaş

Tether’den 500 milyon dolarlık madencilik hamlesi

tether 1

Tether, Bitcoin madenciliğine 500 milyon dolarlık yatırım yapacak. Şirketin stratejisi, kendi tesislerini inşa etme ve mevcut Bitcoin madencilerinden hisse satın alma yönünde geliştirildi.

Stabilcoin USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether, Bitcoin madenciliğine girdiğini açıkladı. Önümüzdeki altı ay içinde yaklaşık 500 milyon dolarlık bir yatırım planlayan şirket, enerji yoğun ve rekabetçi bu alanda önemli bir oyuncu olmaya hazırlanıyor.

Tether Bitcoin madenciliğine giriyor

Şirketin stratejisi kendi madencilik tesislerini inşa etmek ve mevcut Bitcoin madencilik şirketlerinden hisse satın almak olacak. Bu hamle, Northern Data AG’ye sağlanan 610 milyon dolarlık kredi imkanının önemli bir bölümünü içeriyor. Bu da Tether’in sektöre olan bağlılığını gösteriyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tether CEO’su Paolo Ardoino, şu ifadeleri kaydetti:

“Bitcoin madencilik ekosisteminin bir parçası olmaya kararlıyız. Genişletmeler, yeni trafo merkezleri ve yeni sahalar inşa etmek söz konusu olduğunda, bunları son derece ciddiye alıyoruz. Bizim için madencilik, zaman içinde öğrenmemiz ve büyümemiz gereken bir şey. Dünyanın en büyük madencisi olmak için acele etmiyoruz.”

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala