bitcoinBTC/TRY
1.268.148,46 TL 0,62%
ethereumETH/TRY
68.224,13 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
7.012,29 TL 3,48%
xrpXRP/TRY
19,84 TL 5,39%
solanaSOL/TRY
2.229,72 TL 5,74%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
18,09 TL 21,39%
staked-etherSTETH/TRY
68.154,12 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 4,62%

Paylaş

Tether USD (USDT) Dolar Sabitinden Anlık Olarak Saptı

Tether USD USDT Dolar Sabitinden Anlik Olarak Sapti 2

Kripto para sektöründe hareketli günler yaşanmaya devam ederken dikkat çekici olaylar yaşanıyor. FTX’in yaşadığı kriz hakkında açıklama yapan Tether CTO’su Paolo Ardoino, varlıkların güvende olduğunu ve FTX krizinden etkilenmediklerini açıkladı. Ancak bu durum USDT’nin peg olmasına yetmedi. Öyle ki USDT, dolar sabitinden düşerek 0.998 dolara mum indirdi.

Tether USD USDT Dolar Sabitinden Anlik Olarak Sapti 22

Tether USD (USDT), Dolar Sabitinden Anlık Olarak Saptı, CTO Açıklama Yaptı

Bugün erken saatlerde dolar sabitinden az da olsa sapan USDT, saat ilerledikçe sabitinde büyümeler yaşadı. Öyle ki 0.989 bandına anlık bir mum indiren USDT panik yarattı. Her ne kadar USDT yeniden peg seviyesine yaklaşsa da yaşanan bu dalgalanma diğer altcoin’leri de etkiledi.

Bu dalgalanma sonrası açıklama yapan Tether CTO’su Paolo Ardoino, kripto borsası FTX varlık satmak zorunda kaldıktan sonra stablecoin ihraççısının FTX veya Alameda Research’den etkilenmediklerini söyledi. 

Ardoino Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Tether’in FTX veya Alameda ile herhangi bir teması yok. Belki başka bir yere bakmanın zamanı geldi. Üzgünüm beyler. Tekrar deneyin”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala