bitcoinBTC/TRY
1.122.030,36 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
60.605,08 TL 0,18%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.623,07 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
17,76 TL 0,52%
solanaSOL/TRY
1.776,33 TL 1,55%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
60.521,52 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 2,08%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,06%

Paylaş

Tether, stablecoin kredilerini 2024 yılına kadar sıfıra indirecek

tether bazi blockchain aglarindaki usdt destegini askiya aliyor

Son dönemde Tether yaptığı çalışmalar ve açıklamalar ile gündeme geliyor. Son olarak stablecoin ihraççısı olan Tether, uzun vadeli müşterilerinin müşterilerine USDT stablecoin‘i borç vermeye başladı. Ayrıca şirket stablecoin kredilerinin sıfıra indirilmesini de 2024 yılına erteleme kararı aldı.

Tether müşterilerine USDT stablecoin’i borç vermeye başladı

Kripto para pazarındaki en büyük stablecoin ihraççısı olan Tether, firmanın Aralık 2022’de bu tür kredileri sıfıra indireceğini açıklamasına rağmen 2023 yılında stablecoin kredilerinde veya teminatlı kredilerinde artış gördü. 

Ekran Resmi 2023 09 21 15.33.51

Tether kredileri 2023’ün ikinci çeyreğinde yeniden artış gösterdi. Kaynak: WSJ

Şirketin son üç aylık raporunda Tether, varlıklarının önceki çeyrekteki 5,3 milyar dolardan 30 Haziran itibarıyla 5,5 milyar dolarlık kredi içerdiğini belirtti. Bir Tether sözcüsü stablecoin kredilerindeki son artışın, firmanın uzun süredir devam eden ilişkiler geliştirdiğ” müşterilerden gelen birkaç kısa vadeli kredi talebinden kaynaklandığını söyledi. Bunun yanında sözcü ayrıca şirketin bu tür kredileri 2024 yılına kadar sıfıra indirmeyi planladığını da söyledi.

Tether Holdings sözcüsü Alex Welch şunları söyledi: “2023 yılının ikinci çeyreğinde, uzun süredir ilişkiler geliştirdiğimiz müşterilerimizden birkaç kısa vadeli kredi talebi aldık ve bu talepleri karşılama kararı aldık.”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala