bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,797.09 1.81%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,393.69 1.89%
bnb
BNB (BNB) $ 570.55 0.63%
solana
Solana (SOL) $ 161.65 1.34%
xrp
XRP (XRP) $ 0.550016 4.97%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.421359 4.63%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.118972 2.07%

Tether, OFAC’ın belirlediği cüzdanları dondurma kararı aldı

tether ofac

USDT ihraççısı Tether, ABD Yabancı Varlık Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından yaptırım uygulanan kişilerin cüzdanlarının dondurulduğunu açıkladı.

Tether yaptığı duyuruda, USDT token’larının potansiyel kötüye kullanılmasını proaktif bir şekilde önlemek ve yeni güvenlik önlemleri geliştirmek için böyle bir karar alındığını açıkladı.

Şirket, OFAC’ın önümüzdeki dönemde de yaptırım uygulayacağı cüzdanlar için benzer bir politika izleneceğini ifade etti.

Tether’in hamlesi, şirketin eski CTO’su Paolo Ardoino’nun CEO olduğundan beri en önemli hamlesi olarak öne çıktı. Ardonio, daha önce yaptığı bir açıklamada, misyonlarının regülatörler ile olan ilişkilerini geliştirmek olduğunu belirtti.

Tether, daha önce ABD’nin yaptırım uyguladığı Tornado Cash ile bağlantılı cüzdanları dondurma konusunda isteksiz bir tavır sergiledi. Stablecoin ihraççısı, bugün yaptığı duyuruda Tornado Cash bağlantılı cüzdanları da dondurmuş oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala