Tether, İngiliz Sterlini’ne Sabitlenmiş Bir Stablecoin Çıkarıyor

tether ingiliz sterlinine sabitlenmis bir stablecoin baslatiyorfs

Kripto para piyasasındaki en büyük stablecoin ihraççısı Tether, bugün resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile İngiliz Sterlini’ne sabitlenmiş yeni bir stablecoin piyasaya sürüyor.

Tether, İngiliz Sterlini’ne Sabit Bir Stabilcoin Piyasaya Sürüyor

Kısa süre önce Tether, Meksika pezosuna sabitlenmiş Tether tokenlerini (MXN) piyasaya sürmüştü. Bu kez Tether bugün resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile İngiliz Sterlini’ne sabitlenmiş yeni bir stablecoin piyasaya sürmeye karar verdi.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, konu ile ilgili olarak Tether’in resmi web sitesi üzerinden şu şekilde açıklama yaptı:

Birleşik Krallık’ın Blockchain inovasyonu ve finansal piyasalar için kripto para biriminin daha geniş uygulaması için bir sonraki sınır olduğuna inanıyoruz. Dünya çapındaki kripto para birimi kullanıcılarına en büyük stablecoin ihraççısı tarafından verilen GBP cinsinden bir stablecoin’e erişim sağlayarak bu yeniliğe öncülük etmeyi umuyoruz.

Son olarak detaylandırmak gerekirse GBP₮, Tether’in piyasada sahip olduğu diğer dört itibari para birimi sabitlenmiş tokenine katılacak. Bu tokenlar ise şunlar; ABD dolarına sabitlenmiş USD₮, Euro sabitlenmiş EUR₮, denizaşırı Çin Yuana sabitlenmiş CNH₮ ve yakın zamanda piyasaya sürülen MXN₮, Meksika Pezosu ile sabitlenmiş stablecoin. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.820,54 TL 0,61%
ethereumETH/TRY
35.749,92 TL 0,16%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
5.880,24 TL 0,76%
cardanoADA/TRY
10,57 TL 7,46%
xrpXRP/TRY
6,95 TL 1,52%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
844,62 TL 1,78%
polkadotDOT/TRY
169,14 TL 1,21%
Bağlantıyı kopyala