Tether, 160 Milyon Dolarlık USDT’yi Dondurdu

tether 160 milyon dolari usdtyi dondurdu

En son aralık ayında USDT dondurma haberiyle gündeme gelen Tether, yine benzer bir hamle yaptı. Tether, Ethereum Blockchain ağı üzerindeki 160 milyon dolarlık USDT stablecoin’ini dondurdu. Veriler, Etherscan’da ortaya çıktı.

Tether USDT Dondurma Kararı Aldı

Etherscan‘da yer alan verilere göre, USDT stablecoin’i ihraççısı Tether, perşembe günü 160 milyon dolar değerindeki USDT tutan üç Ethereum adresini dondurdu. Söz konusu üç hesap artık fonları taşıyamayacak. Bu arada bir başka veriye göre Tether, Kasım 2017’den bu güne Ethereum Blockchain’inde toplamda 563 adet adresi kara listeyece aldı. Bu veriler ise Bloxy‘de yer alıyor. Kasım 2017’de şirket, 30 milyon dolarlık USDT çalındığını söylemişti. Kara listeye alımlar da bu açıklamadan sonra gelmeye başladı.

tether 160 milyon dolari usdtyi dondurdu 2

USDT ihraççısı daha önce de şüpheli hesapları kontrol altına almak için düzenleyicilerle çalıştığını açıklamıştı.

Haberin başında da söylediğimiz gibi USDT‘de aralık ayında da benzer bir dondurma olayı açıklandı. Aralık 2021’de 1 milyon dolardan fazla USDT donduruldu.

Konuyla ilgili Tether sözcüsü bir e-posta gönderdi ve şunları söyledi:

“Bugün, Tether, emniyet güçlerinin talebi üzerine Ethereum Blockchain’inde 160 milyon USDT içeren üç adresi dondurdu. Şu anda daha fazla ayrıntı açıklayamıyoruz.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 467.996,84 TL 9,23%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.262,46 TL 13,65%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.772,39 TL 15,30%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,29%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 10,93%
solana
Solana (SOL) 1.259,29 TL 23,69%
xrp
XRP (XRP) 7,75 TL 14,65%
terra-luna
Terra (LUNA) 837,20 TL 12,86%
polkadot
Polkadot (DOT) 241,27 TL 17,86%
Bağlantıyı kopyala