Tesla Ödeme Yöntemlerini Test Ederken DOGE Yükseldi

tesla odeme yontemlerini test ederken doge yukseldi

Bilindiği üzere elektrikli otomobil devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Tesla ürünleri için şirketin Dogecoin (DOGE) kabul edeceği açıklamıştı. Bu hamlesinin ardından iddialara göre dün Tesla, Dogecoin ile ödeme yöntemlerini test etmeye başladı. Bu iddiaların ardından Tesla CEO’su Elon Musk da Twitter üzerinden Tesla’nın mağaza ürünlerinin Dogecoin (DOGE) ile alınabileceğini açıkladı. Dogecoin (DOGE) ödeme seçeneğinin, Tesla mağazasında yayınlanmasından kısa bir süre sonra DOGE fiyatı yüzde 11 arttı.

Tesla Bazı Ürünlerde DOGE Kabul Ederken Dogecoin Fiyatı Yükseldi

Elektrikli otomobil devi Tesla‘nın mağazasında, fiyatlandırma bilgileri artık hem dolar hem de Dogecoin cinsinden görüntülenmeye başladı. Satışta olan ürünlerden Giga Texas Kemer Tokası, 835 DOGE (155.5 dolar) olarak fiyatlanmış olmasıyla dikkat çekti.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus da dahil olmak üzere bazı Twitter kullanıcıları, Tesla Cyberwhistle ve “Giga Texas” kemer tokasının yanında DOGE ödeme seçeneğini gördü.

Tesla ayrıca Dogecoin dışında başka hiçbir kripto para birimini kabul etmediğini vurguluyor. Elektrikli otomobil devi 2021’in Mayıs ayında elektrikli arabaları için ödeme olarak Bitcoin kabul etmeye başlamıştı. Ancak daha sonra çevresel kaygılar nedeniyle vazgeçildi. Yine de şirket, bilançosunda lider kripto para birimi BTC‘yi elinde tutmaya devam ediyor. 

Son olarak haberin yazımı esnasında Dogecoin (DOGE) CoinMarketCap verilerine göre; 0.1891 dolardan işlem görüyor. Ayrıca Dogecoin 24 milyar dolarlık piyasa değeriyle CoinMarketCap sıralamasında 11. sırada yer alıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 478.166,31 TL 1,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.991,51 TL 5,26%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.950,39 TL 3,99%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,57 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,78 TL 2,36%
solana
Solana (SOL) 1.324,05 TL 10,90%
xrp
XRP (XRP) 8,20 TL 5,12%
terra-luna
Terra (LUNA) 904,50 TL 3,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,09 TL 4,07%
Bağlantıyı kopyala