bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,870.84 4.41%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,341.57 4.37%
bnb
BNB (BNB) $ 556.00 3.38%
solana
Solana (SOL) $ 152.10 4.77%
xrp
XRP (XRP) $ 0.529918 1.99%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.43677 1.65%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.118399 4.06%

Terra Columbus-5 Sonrası LUNA Fiyatı Arttı

terra columbus 5 sonrasi luna fiyati artti

Terra Columbus-5 yükseltmesi, dün yapıldı. Terra’nın resmi web sitesinden duyurulan yükseltmenin detaylarını dün sizlerle paylaşmıştık. İlgili habere buradan gidebilirsiniz. Yapılan bu güncellemenin ardından Terra‘nın kripto para birimi LUNA fiyatı arttı.

Nomics’in verilerine göre, LUNA’nın son 24 saatteki fiyatı, Columbus-5 ağ yükseltmesiyle birlikte yukarı doğru harekete geçti.

terra columbus 5 sonrasi luna fiyati artti 3

Terra Columbus-5’in LUNA Fiyatı Yükseldi

LUNA fiyatı, son 24 saatte yüzde 9,69 oranında arttı. Bu yaklaşık 10 dolarlık artışla birlikte fiyatı 37,28 dolara yükseldi. LUNA’nın fiyatı geçen ay ise yüzde 17 oranında artmıştı. Geçen ay ATH yapan LUNA henüz bu fiyatı tekrar yakalamış değil. Kripto para birimi geçen ay 44 dolar seviyesine ulaşmıştı.

terra columbus 5 sonrasi luna fiyati artti 2

Bu arada Terra’nın bir de TerraUSD (UST) adında bir stablecoini bulunuyor. Terra, UST’nin dolar sabitini korumak için LUNA’yı zaman zaman yakıyor.

Columbus-5 yükseltmesi, Terra’da bazı değişiklikleri beraberinde getirdi. Bunlardan biri de LUNA’nın artık yakıldıktan sonra, bir topluluk havuzuna transfer edilmeyecek olması. LUNA artık kalıcı olarak yakılacak.

Yükseltme, Terra’nın Cosmos ekosistemiyle daha fazla bütünleşmesine yardımcı olacak. Son olarak, yükseltme, Solana ağına yakında kurulacak Wormhole köprüsünün yolunu açarak UST’nin Solana ekosisteminde kullanılmasını sağlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala