Son Dakika! Terra Blockchain Ağı Güvenlik Gerekçesiyle Durduruldu

terra blockchain agi guvenlik gerekcesiyle durduruldu 1

Terra Blockchain ağı güvenlik sebebiyle durduruldu. Terra blockchain ağının durdurulmasıyla birlikte yatırımcılar ağ üzerinde işlem yapamıyor.

Terra blockchain ağının durdurulmasının nedeni yönetim saldırılarını önlemek olarak açıklandı. Terra blockchain ağının durdurulmasının gerekçesiyse şiddetli LUNA enflasyonu sonrasında yönetim saldırılarını önlemek olarak açıklandı. Arz talep dengesinin bozulduğu Terra blockchain ağının stablecoin’i olan UST haberin yazımı esnasında 0.40 dolardan işlem görüyor. Terra USD (UST) cephesinde yaşanan bu düşüşlerin Terra’nın çöküşüne neden olabileceği gün içinde bildiriliyordu. Terra blockchain ağının durdurulmasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşandıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Terra (LUNA) Nedir?

Terra, 2018 yılında Daniel Shin ve Do Kwon tarafından kurulan Güney Koreli Terraform Labs’ın bir girişimi. Proje insanları günlük ödemelere gizlice dahil edilen ücretlerden kurtarmayı amaçlıyordu. Blockchain teknolojisinin gücünü kullanan Terra, son günlerde Terra blockchain ağının stablecoin’i olan ve kodlarla 1 dolara sabitlenen UST ile gündemdeydi. Merkezi olmayan dijital bir finans şirketi olan Terra, bir anlamda kendi alanında bir tür merkez bankası olarak nitelendirilebilir. Kullanıcılar işlemlerini Terra blockchain ağı üzerinden gerçekleştirir ve bu ağın güvenliği, verimliliği ve stabilliği Terra tarafından yönetilir. Ağın durdurulması durumunda kullanıcılar Terra ile ilgili herhangi bir işlem gerçekleştiremez.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.210,91 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
34.727,37 TL 2,12%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.733,16 TL 1,51%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,81%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,52%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
810,54 TL 2,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 9,36%
Bağlantıyı kopyala