bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,112.11 2.33%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,199.59 1.40%
bnb
BNB (BNB) $ 536.63 0.77%
solana
Solana (SOL) $ 145.01 3.54%
xrp
XRP (XRP) $ 0.532225 2.17%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.431204 1.19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.112184 2.27%

Teksas, Lisanslı Bankaların Kripto Saklamasına İzin Verecek

teksas btch

Teksas Bankacılık Departmanı, eyalet tarafından lisans verilmiş bankaların kripto varlık saklamasına izin veriyor.

Departman konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bir bankanın sunmayı seçeceği sanal para saklama hizmetleri, bankanın uzmanlığına, risk değerlendirmesine ve iş modeline bağlı olacaktır. Örneğin, banka müşterinin kendi sanal para birimi üzerinde doğrudan kontrolü elinde tutmasına ve yalnızca kopyalarını saklamasına izin vermeyi seçebilir. Alternatif olarak, banka müşterinin sanal para birimini doğrudan bankanın kontrolüne transfer etmesine neden olabilir ve daha sonra müşteri adına banka tarafından tutulan yeni özel anahtarlar oluşturabilir.”

Teksas Bankacılık Departmanı, geçtiğimiz yıl bunun sinyallerini vermişti.

Eyalette, kripto paralar ile ilgili olumlu hava devam ediyor. Vali Greg Abbott devletin blockchain ile olan ilişkisini geliştirebilmek için sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala