Teksas, Hedefine Bitcoin’de Dünya Liderliğini Koydu

teksas hedefine bitcoinde dunya liderligini koydu

Çin’de Bitcoin madenciliğinin yasaklanmasından sonra madenciler yönünü Amerika Birleşik Devletleri’ne çevirdi. ABD’ye doğru yaşanan göçte, tercih edilen ilk adres Teksas oldu. Teksas, yavaş yavaş Bitcoin ve Blockchain ile ilgili iddialarını güçlendiriyor. Eyalette önümüzdeki günlerde Teksas Blockchain Zirvesi gerçekleştirilecek.

Teksas Bitcoin için Hedefini Belirledi

Teksas Blockchain Zirvesi 2021, 8 Ekim günü gerçekleştirilecek. Etkinlikte dijital para birimleri ve blockchain teknolojisine dair önemli konuşmalar yapılacak. Bu arada Teksas’ta bir Teksas Blockchain Konseyi de bulunuyor. Bu konseyin üye sayısı da 70’e ulaşmış durumda.

teksas hedefine bitcoinde dunya liderligini koydu 2

Konsey, zaman zaman devlet düzeyinden isimlerle bir araya geliyor. Teksas Valisi Greg Abbott da bunlardan biri. Abbott ve Konsey daha önce iki kez bir araya geldi. Abbott bu görüşmelerin ardından şunları söyledi:

“Teksas kripto lideri olacak. Kripto para birimi şimdi Teksas marketlerine geliyor”

Diğer yandan Teksas Blockchain Derneği Başkanı Lee Brachter da konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Teksas, çeşitli nedenlerle blockchain inovasyonu için tercih edilen yargı bölgesi olmaya hazırlanıyor; Texas Blockchain Konseyimizin, Temsilci Tan Parker ve Senatör Angela Paxton gibi kanun yapıcılarla birlikte çalışarak girişimcilerin yenilik yapmasına olanak tanıyan yasal ve düzenleyici çerçeveler oluşturma çabaları, Teksas’ta yıllardır geliştirilmektedir.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 426.214,90 TL 0,47%
ethereum
Ethereum (ETH) 30.207,20 TL 3,55%
cardano
Cardano (ADA) 20,23 TL 2,79%
tether
Tether (USDT) 8,87 TL 0,24%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.820,36 TL 2,72%
solana
Solana (SOL) 1.526,31 TL 8,38%
xrp
XRP (XRP) 9,31 TL 2,67%
polkadot
Polkadot (DOT) 284,50 TL 0,10%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,87 TL 0,08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,94 TL 0,20%
Copy link
Powered by Social Snap