Teknoloji Devi Microsoft, Kripto ile İlgili İş İlanı Yayınladı

teknoloji devi microsoft kripto ile ilgili is ilani yayinladi

Kripto sektörünün, küresel olarak benimsenmesi ve popülaritesinin artması ile birlikte bu alandaki iş olanakları da artıyor. Bununla birlikte birçok büyük şirket de kripto alanında iş ilanlarını yayınlamaya başladı. Bu kez bir iş ilanı da teknoloji devi Microsoft‘tan geldi.

Microsoft, Kripto İş Geliştirme Direktörü Arıyor

Kripto para piyasası her geçen gün gelişmeye devam ederken büyük şirketler de bu alana yönelmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Microsoft da bugün resmi web sitesi üzerinden yeni bir iş ilanı yayınladı. Microsoft, yayınladığı bu iş ilanıyla birlikte kripto para alanında iş geliştirme yönetici aradığını duyurdu.

teknoloji devi microsoft kripto ile ilgili is ilani yayinladi 2

Microsoft‘un yayınladığı iş ilanındaki kriterlere bir göz atalım. Söz konusu iş ilanı için başvuran kişinin özellikle mühendislik planlarını ve ürün fikirlerini etkileyecek veri odaklı stratejiler oluşturması isteniyor. Bunun yanında, karmaşık ortaklıkları ve satın almaları belirleyerek değerlendirmesi ve yapılandırması bekleniyor. Ayrıca ilanda dikkat çeken bir kavramda web 3.0 teknolojisi oldu.

Son olarak hatırlatmak gerekirse Microsoft, geçtiğimiz haftalarda metaverse dünyasına da giriş yapmıştı. Şirket oyun devi Activisiyon Blizzard‘ı 68.7 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
532.762,72 TL 1,27%
ethereumETH/TRY
33.811,87 TL 1,30%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.262,39 TL 1,41%
usd-coinUSDC/TRY
19,03 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
8,60 TL 1,02%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 1,20%
staked-etherSTETH/TRY
33.689,49 TL 1,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,16%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,23%
Bağlantıyı kopyala