TCMB, Kasım 2022 Faiz Kararını Açıkladı

tcmb kasim 2022 faiz kararini acikladiasd

Piyasada gözler bugün açıklanacak olan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), Kasım 2022 faiz kararındaydı. Beklenen karar açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), Kasım 2022 faiz kararına ilişkin açıklamayı yaptı. TCBM faizi yüzde 150 baz puan indirdi.

TCMB, Kasım 2022 İçin Faizi 150 Baz Puan İndirdi

TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, haftalık repo faizi yüzde 10,50’den yüzde 9’a çekildi. TCMB, geçtiğimiz ay politika faizini bir puan düşürerek yüzde 12’ye çekmişti. Banka böylece iki ay üst üste toplam iki puanlık faiz indirimine gitti.

tcmb kasim 2022 faiz kararini acikladiasff

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), ağustos ayında faiz oranını 100 baz puan düşürerek, yüzde 13’e indirmişti. 2022 yılının ilk altı faiz toplantısında da Para Politikası Kurulu (PPK) politika faizini yüzde 14 düzeyinde sabit bırakmıştı. Son faiz indirimi ise Aralık 2021‘de yapılmıştı.

Güne 18,6195 TL seviyesinden başlayan Dolar/TL, Merkez Bankası faiz kararı öncesi sakin seyir izledi. Dolar/TL, gün içi en yüksek 18,6408, en düşük ise 18,5826 TL seviyesini gördü.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
317.051,78 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
23.439,96 TL 1,23%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.419,67 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,30 TL 0,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 4,88%
cardanoADA/TRY
5,99 TL 0,51%
matic-networkMATIC/TRY
16,99 TL 1,19%
Bağlantıyı kopyala