bitcoinBTC/TRY
728.980,54 TL 0,50%
ethereumETH/TRY
43.705,32 TL 1,03%
tetherUSDT/TRY
27,02 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.757,85 TL 1,53%
xrpXRP/TRY
13,78 TL 0,97%
usd-coinUSDC/TRY
27,02 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
43.675,33 TL 1,08%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 0,25%
cardanoADA/TRY
6,75 TL 1,34%
solanaSOL/TRY
537,76 TL 0,36%

Paylaş

Tayland’tan Kripto Para Şirketleriyle İlgili Sert Karar

taylandtan kripto para sirketleriyle ilgili sert karar

Birçok ülke kripto para piyasası için yeni kararlar almaya başladı. Piyasaya temkinli yaklaşan Tayland geçtiğimiz günlerde kripto şirketlerinin reklamlarına ilişkin kuralları sıkılaştırdığını açıklamıştı. Bu kez Tayland’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto şirketlerinin staking ve borç verme hizmetleri sunmasını yasakladığını duyurdu.

Tayland SEC, Kripto Şirketlerinin Staking ve Borç Verme Hizmeti Sunmasını Yasakladı

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 15 Eylül Perşembe günü yaptığı basın açıklamasına göre, kripto şirketlerinin staking ve borç verme hizmetleri sunmasını yasakladı.

taylandtan kripto para sirketleriyle ilgili sert karar 1 1

Yapılan açıklamada, mevduat sahiplerine geri ödeme yapılmasını da içeren “mevduat hizmetlerini” yasaklama kararının, yatırımcıları kripto para kredisi verenlerle ilişkili risklerden korumak için alındığı belirtildi.

Celsius Network ve Babel Finance gibi kripto şirketleri, piyasadaki çöküşün ardından para çekme işlemlerini durdurmuştu. Para çekme işlemlerini durduran sorunlu borsalardan biri de Singapur, Tayland, Avustralya ve Endonezya’da faaliyet gösteren Zipmex’ti.

Tayland SEC, Zipmex’in son teslim tarihinden önce işlem bilgisi sağlayamaması üzerine geçtiğimiz hafta Zipmex’e karşı bir şikayette bulunmuştu. Tayland SEC ayrıca Zipmex’ten temmuz ayında para çekme durdurması konusunda netlik sağlamasını istemişti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala