Tayland Postası, İlk NFT Pullarını Yayınladı

tayland postasi ilk nft pullarini yayinladi

NFT piyasası her geçen gün büyümeye devam ediyor. NFT’lerin hızla yayılması birçok ülkenin bu konuda çalışmalar yapmasına yol açtı. Birçok farklı sektör NFT koleksiyonu yayınlamaya ve bu konudaki çalışmalarını ilerletmeye başladı. Bu kez Tayland postası, NFT pul koleksiyonu yayınlayacağını duyurdu.

Tayland Postası’ndan NFT Pul Koleksiyonu

Tayland Postası başkanı Danan Suphatthaphan, Tayland Postası’nın bugün ilk NFT pullarını yayınlamaya başladığını söyledi. Suphatthaphan, Tayland Postası’nın 140. yıl dönümünü kutlamak için sınırlı sayıda bulunan 50.000 NFT pulunun piyasaya sürüldüğünü dile getirdi.

tayland postasi ilk nft pullarini yayinladi

Özel NFT pulları, ThailandPostMart.com’da bulunan karma bir koleksiyondan oluşuyor.

NFT pullarının değeri Bt140 olduğu aktarıldı. NFT pullarının üzerindeki her damga, yüzeyi çizilerek ortaya çıkan gizli bir kodla basılmış. Başkan Suphatthaphan, gizli kodun bir NFT damgasını kullanmak için kullanılabileceğini söyledi.

Bu NFT damgaları, benzersiz sanat eserleri ve renklere sahip. Hepsi posta servisinin logosu, posta kutusu ve Tayland Postası’nın diğer sembolleri ile süslenmiş. Önde gelen Taylandlı sanatçılar, her NFT damgasına benzersiz bir tasarım yapmış.

Suphatthaphan, Tayland Postası’nın, Avusturya, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hollanda gibi diğer ülkelerin benzer girişimlerinin ardından Güneydoğu Asya’da NFT pulları üreten ilk posta servisi olduğunu belirtti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.443,05 TL 0,41%
ethereumETH/TRY
33.488,41 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
19,18 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.198,39 TL 1,56%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,82 TL 9,63%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 0,99%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 1,57%
staked-etherSTETH/TRY
33.432,56 TL 0,87%
matic-networkMATIC/TRY
20,91 TL 1,36%
Bağlantıyı kopyala