Tayland, Kripto Para Kullanımını Yasaklamayı Planlıyor

tayland kripto para kullanimini sinirlamayi planliyor

Tayland Bankası (BOT), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Tayland Maliye Bakanlığı (MOF) ortak bir basın açıklamasında, kripto para birimlerinin ödemelerde kullanılmasının ülkenin finans sektörü için bir tehdit oluşturduğunu belirtti. Açıklamaya göre, düzenleyiciler ödemelerde kripto para kullanımını yasaklamayı düşünüyor.

Tayland, Ödemelerde Kripto Para Kullanımını Resmi Olarak Düzenleyecek

Tayland’ın finans sektörü düzenleyicileri bir rapor yayınlayarak, kripto paraların potansiyel olarak finansal istikrar ve genel ekonomik sistemi olumsuz yönde etkileyebileceğini söyledi. 

Yapılan ortak açıklamada, kripto varlıkların ödeme olarak kullanılmasıyla ilgili hizmetleri kapsayacak şekilde işlerini genişlettiklerini söyledi. Söz konusu raporda, bu durumun potansiyel olarak finansal istikrarı ve genel ekonomik sistemi etkileyebileceği belirtildi.

tayland kripto para kullanimini sinirlamayi planliyor 2

Ayrıca kripto para ile ilgili olarak düzenleme yapan bir diğer ülkede Endonezya. Bugün Endonezya Finansal Hizmetler Otoritesi (OJK), kripto varlıklar ile çalışan finans şirketleri için sınırlamalar getirdiğini açıkladı. Endonezya Finansal Hizmetler Otoritesi, finans şirketlerinin dijital varlık ticareti yapma, pazarlama ve kolaylaştırma dahil olmak üzere kripto para birimleri ile ilgili tüm faaliyetleri yasakladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
462.927,88 TL 2,48%
ethereumETH/TRY
30.762,74 TL 4,87%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,02%
binancecoinBNB/TRY
4.744,77 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
4.725,76 TL 1,59%
xrpXRP/TRY
6,39 TL 5,86%
binance-usdBUSD/TRY
15,92 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
8,16 TL 8,34%
solanaSOL/TRY
781,18 TL 9,12%
Bağlantıyı kopyala