SushiSwap (SUSHI) Kaç Dolar?

sushiswap


1 SushiSwap ne kadar1 SushiSwap kaç ABD Doları? 1 SushiSwap kaç dolar? 1 SUSHI kaç USD‘ye karşılık geliyor? Anlık SUSHI fiyat bilgisine ve Tether ile ilgili detaylı verilerle anlık olarak bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.

SUSHI Grafiği

SUSHI/USD Fiyat Dönüştürücü


SushiSwap Nedir?

SushiSwap (SUSHI), Uniswap’un (UNI) fork’lanması sonucu Ethereum (ETH) ağında oluşturulmuş merkezsiz borsadır (DEX). Emir defteri yerine otomatik piyasa yapıcı (AMM) kullanan SushiSwap’ta likidite, kullanıcıların havuzlara yatırdığı fonlar üzerinden gerçekleşir. Bu sayede fon sağlayıcılar, sağladıkları fonlar karşılığı SUSHI token’ları ve faiz elde ederler. Bu sayede SUSHI sahipleri borsayı yönetir.

SushiSwap’un Özellikleri Nelerdir?

SushiSwap, ilk olarak sağladıkları fonlar karşılığı faiz alırlar ve bunun karşılığı SUSHI ve xSUSHI token’larına sahip olurlar. İkincisi ise, kripto para seçimi konusunda esneklik vardır ve tüm işlemler likidite havuzları ve vasi olmayan cüzdanlar üzerinden işlem gerçekleşir. Son olarak, SushiSwap’ta tüm kararlar topluluk tarafından alınır.

SushiSwap Nasıl Çalışır?

SushiSwap, kripto para işlemlerinin merkezsiz bir şekilde gerçekleşmesine olanak sağlar. Bunu gerçekleştirmek için ise otomatik fiyasa yapıcı (AMM) fonksiyonlarını kullanır. Otomatik piyasa yapıcılar ise likidite havuzlarını ve token fiyatlarını matematiksel formüller veya algoritmalarla belirleyen akıllı kontratlardır.

SushiSwap kullanmak için ilk olarak platforma girmeniz gerekir. Ardından cüzdanınızı bağlamanız ve Swap kısmına tıklamanız gerekir. Sonrasında istediğiniz token’ları seçin ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşleminizi onayladıktan sonra ise borsaya %0.3’lük komisyon ödersiniz. Son olarak Ethereum işleminizi gerçekleştirdikten sonra token’larınıza sahip olabilirsiniz.

SushiSwap Yorumları

SushiSwap, 2020 yılında Uniswap’un forklanması sonucu ortaya çıkmasına rağmen, bazı gelişmeler sonucu ciddi zararlar gördü. Özellikle Chef Nomi’nin aniden elindeki SUSHI’leri satması sonucu piyasa değeri aniden %50 düştükten sonra topluluğun memnuniyetsizliği yüzünden liderlik pozisyonunu Alameda Research ve FTX CEO’su Sam Bankman Fried’e verdi. Ardından topluluk böyle bir olayın bir daha gerçekleşmemesi için Chef Nomi’nin fonlarını geliştirme fonuna yatırması ve sonrasında topluluğun seçtiği yöneticiler ile beraber birden fazla kişinin imzalaması gereken cüzdanlarda tutulmasına karar verdi. Bu sayede SushiSwap topluluğunun güveni kazanıldı ve kimse topluluğun izni olmadan bir işe kalkışamaz hale geldi. Sonrasında SushiSwap, kullanıcı sayısı artması ve giderek büyüyen DeFi ekosisteminden faydalanarak günümüz seviyelerine kadar çıktı. Eğer SushiSwap gittiği yolu takip etmesi durumunda finans dünyasında önemli bir güç olabilir.

SushiSwap (SUSHI) Nasıl Satın Alınır?

SushiSwap satın almak için, ilk olarak kripto para borsasında hesap açmanız gerekir. Ardından hesap açtıktan sonra kimlik doğrulama işlemleri yapmanız gerekir. Eğer doğrulama işlemlerindeki adımların tamamı yerine getirilirse kolayca SushiSwap alım satımı gerçekleştirebilirsiniz.

ABD Doları ile SushiSwap (SUSHI) Alma

ABD Doları ile SushiSwap (SUSHI) satın almak için Kraken, Coinbase Pro ve diğer borsalardan kolayca alım gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartıyla SushiSwap (SUSHI) Satın Alma

  1. Kripto al bölümüne gidin ve ödeme yöntemi olarak kredi kartı seçin.
  2. Ödeme yönteminizi seçtikten sonra para birimi olarak ABD Doları’nı seçin.
  3. Ardından kaç USD’lik SUSHI alacağınıza karar verin ve işlem detaylarını onaylayın.
  4. Sonrasında sizden istenen tüm detayları doldurun ve işlemi onaylayın.
  5. İşlemi onayladıktan sonra kredi kartı sizi bankanın ödeme kanalına yönlendirecektir. Bu bölümde bankadan gelen şifreyi doğru yazdıktan sonra eğer işleminiz onaylanırsa SushiSwap alım işleminiz gerçekleşmiştir.

Üçüncü Parti Ödeme Yöntemleriyle SushiSwap (SUSHI) Satın Alma

  1. Borsanın USD ile kabul ettiği ödeme araçlarından birini seçin.
  2. Borsanın seçtiği üçüncü parti ödeme aracında hesabınızı oluşturun.
  3. Ardından banka hesabınızdan üçüncü parti hesabınıza ve sonrasında borsa hesabınıza aktarma işlemi gerçekleştirin.
  4. Sonrasında yatırdığınız para ile borsalarda SUSHI alımı yapabilirsiniz.

Üçüncü parti uygulamaları, size hem düşük komisyon ücreti ödemenizi sağlar hem de kolayca nakit transferleri sağlayarak kripto para alımınızı kolaylaştırır. Bu sayede kredi kartı işlemleri gerçekleştirmenize gerek kalmaz. Ayrıca üçüncü parti uygulamalarında para yatırma işlemlerinizin reddedilme olasılığı yoktur. Son olarak fonlarınızın Fedwire üzerinden SWIFT kodu kullanarak aktarmanız gerekir. İşleminiz tamamlandıktan sonra banka ve borsadan bilgilendirme maili geldikten sonra alım satım yapabilirsiniz.

EFT/Havale işlemleri aracılığıyla SushiSwap satın almak için, ilk olarak borsaların para aktarma sekmesine gitmeniz gerekir. Ardından bankadaki USD hesabınızı tanıttıktan sonra borsa hesabınıza fon aktarmanız gerekir. Fonlarınızı aktarma tamamlandıktan sonra borsalar üzerinden alım gerçekleştirebilirsiniz. Fonlar aktarıldıktan sonra banka ve borsa size bilgilendirme maili yollar. Bilgilendirme mailini aldıktan sonra SUSHI token’larını kolaylıkla satın alabilirsiniz

SushiSwap Satın Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

SushiSwap’u kim geliştirdi?

SushiSwap, Chef Nomi ve 0xMaki tarafından geliştirildi. Sonradan ise yönetişim token’larına sahip olanlar tarafından açık kaynak olacak şekilde değiştirildi.

SushiSwap fiyatı neye göre belirleniyor?

SushiSwap fiyatı kripto para borsalarındaki gelişmeler, merkezsiz finans (DeFi) alanındaki gelişmeler ve SushiSwap borsasındaki gelişmelere göre belirlenir. Bu üç alanın tamamı SushiSwap’u çok etkilese de, bu gelişmeleri en çok etkileyen borsadaki gelişmelerdir. Bu yüzden diğer alanlara bakmadan önce borsadaki gelişmelere bakmanız önemli fikirler sağlayabilir.

SushiSwap nasıl üretiliyor? SushiSwap nasıl kazanılır?

SushiSwap üretimi, staking ve işlem ücretlerinden elde edilen komisyonların bloklara kazılması aracılığıyla oluşur. Bu yöntemde kullanıcılar, borsaya fon sağlamaları karşılığında kullanıcılara belli miktarda SUSHI ve x SUSHI verirler. Bu sayede daha fazla SUSHI kazanmak için stake ettirmeniz yeterlidir. Diğer yöntemler ise ödemeler ve borsa işlemleridir.

Ödemeler için ilk olarak ERC-20 cüzdanı kurmanız ve ardından maaşınızı ve ücretlerinizi SUSHI olarak istemeniz gerekir. Sonradan cüzdan adresini paylaştıktan sonra ödemeleri SUSHI olarak alabilirsiniz. Ama bu yöntemde özel anahtarınızı kimseye vermeyin.

İkinci olan yöntemde ise farklı işlem çiftleri üzerinden SUSHI kazanmaktır. Bu yöntem, borsalarda sizin analizleriniz doğrultusunda elinizdeki SUSHI’leri artıracak şekilde işlem gerçekleştirdiğiniz zaman geçer.

SushiSwap (SUSHI) almak için en az kaç ABD Doları gerekir?

Kripto para borsaları, SushiSwap almak için herhangi bir üst sınır koymaz. Ama borsalar, komisyon oranları, likidite sağlama ve karlılıklarına göre koyacağı miktarlar değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden herhangi bir borsada hesap açmadan önce minimum yatırma gereksinimlerine bakmanızı öneririz. Ama borsalar, birim başına kripto para fiyatı düşük olan coin’ler için en az 10 dolarlık alım gerçekleştirmenizi ister. Böylece borsalar karlılıklarını koruyabilir.

SushiSwap’larımı hemen satıp paraya çevirebilir miyim?

Kripto para borsalarında SushiSwap’larınızı satıp kolayca paraya çevirebilirsiniz. Bunun için al-sat kısmına tıklayıp SushiSwap satış emrini verdikten sonra istediğiniz para birimine çevirebilirsiniz.

Satın aldığım SushiSwap’larımı nasıl saklayacağım?

SushiSwap’larınızı borsa hesaplarınızda, online cüzdanlarda veya soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. Eğer çok sık alım satım işlemi yapacaksanız, borsada tutmanız en iyi seçenek olacaktır. Satın aldığınız SushiSwap’larınızı TrustWallet, MetaMask, Ledger Nano S/X veya Ethereum tabanlı başka diğer cüzdanlar da tutabilirsiniz.

SushiSwap ile ilgili en son gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

SushiSwap ile ilgili son dakika gelişmelerini, kripto para haberlerini BTCHaber üzerinden takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bu sayfadaki veriler, kripto para veri sağlayıcısı Coingecko tarafından sağlanmaktadır. Veriler gecikmeli olabilir. BTCHaber.com Coingecko tarafından sağlanan verilerin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Ata Tekeli

Ata Tekeli

Şu an İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde okuyan Ata Tekeli, teknoloji hakkında yazmaya 2 sene önce başladı. İlk olarak teknoloji haberleri üzerinden çalışmalarını yürüterek kariyerine başlasa da zaman içerisinde blockchain ve kripto varlık alanlarına girdikten sonra ilk olarak blockchain haberleri sonrasında da rehber editörlüğü işlerini yürütüyor. İlk olarak Coinkolik’te gece editörü pozisyonunda göreve başlayan Ata sonrasında hem Coinkolik’de hem de BTCHaber’de rehber içerikler hazırlamaya devam ediyor. Blockchain alanında ilk olarak öğrenci kulübü kurmakla başlayan yolculuğum, sonrasında öğrenci kulüplerinin oluşturduğu bir öğrenci birliğinin kuruluşunda rol aldı. İlk öğrenci topluluğu kurma işinden sonra Blockchain Education Network’de (BEN) aktif faaliyet gösteren BEN Turkey kuruluşunun kuruluşunda rol aldı ve 1 yıl boyunca teknoloji ve AR-GE biriminde görev aldı. Tüm bu işlerin gerçekleştiği esnada İstanbul Üniversitesi Blockchain Kulübü kurucu başkan yardımcılığını yürütmüş olarak aynı anda dünyanın en büyük hızlandırma programı olan Mousebelt ve Google öğrenci kulüp ağına sokulmasında önemli rol oynadım. Tüm bu tecrübelerim dışında, Mart 2020 yılından itibaren startup kurma girişimlerinde de bulunarak ilk tecrübemi Coronathon’da yaşadım. Coronathon’da ilk 30’a girip ardından ikinci girişim tecrübem olan İstanbul Blockchain Okulu’nun Sprint etkinliğine katıldım ve orada da finalist olarak sunumları gerçekleştirdik. Sonrasında girişim kurmak için farklı seçenekleri arayarak en sonunda Şubat 2020’de üçüncü girişimimi kurmaya kalktım ve şu ana kadar TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var Ege Bölgesi finalinde ilk 6 takımın içinde yer alıyorum. Ayrıca akademik alanda da çalışma yürüterek İstanbul Üniversitesi’nde blockchain alanında çalışmaların gerçekleştirilmesine programlama eğitimi ve diğer projelerin yönetiminde aktif rol alıyorum. Kriptomeda ekibine şubatın ilk haftasında girsem de altı ay içerisinde SEO ve rehber içeriklerinin üretiminde aktif rol aldım ve şu anki çalışmalarımı blockchain alanında finans, veri analizi ve programlama ile birlikte sistem tasarımı konularında çalışmalarımı yoğunlaştırmış olup Almanca öğrenip IELTS çalışmaları yapıyorum. Son olarak, kripto varlık alanında farklı piyasalarda araştırmalar gerçekleştirip, aktif olarak farklı varlıklara farklı piyasalar ve araçlar üzerinden etkileşime giriyorum.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 397.918,39 TL 1,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.596,71 TL 5,22%
cardano
Cardano (ADA) 19,76 TL 3,45%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,48%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.416,71 TL 4,59%
xrp
XRP (XRP) 8,95 TL 2,61%
solana
Solana (SOL) 1.228,72 TL 3,68%
polkadot
Polkadot (DOT) 275,45 TL 8,11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,06%
Copy link
Powered by Social Snap