bitcoinBTC/TRY
740.893,96 TL 0,76%
ethereumETH/TRY
46.136,53 TL 0,80%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.918,49 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
14,17 TL 2,64%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
46.071,28 TL 0,73%
solanaSOL/TRY
586,91 TL 5,57%
cardanoADA/TRY
6,91 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,33%

Paylaş

Sui Network, Web3 şirketlerinin büyüyen saflarına katılıyor

dinari yeni web3 hizmeti icin 7 5 milyon dolar yatirim aldi

Birçok şirket Web3 alanında kendisini bir adım öteye taşımaya çalışıyor. Şirketler, rakiplerinin arasından sıyrılmak ve adımlarını sağlam atmak için yeni gelişmeler ile gündeme geliyor. Sui Network de DApp’ler için Google, Twitch ve Facebook girişlerini başlattığını duyurdu.

Sui Network’ten DApp’ler için hamle

Sui Network, Web3’e katılımı basitleştirme yönünde bir adım atarak kullanıcıların harici bir kripto cüzdanı veya tohum cümlesini yönetmek zorunda kalmadan Sui destekli uygulamalara kaydolmalarına olanak tanıyor. 

Sui Vakfı, kullanıcıların yeni zkLogin (Sıfır Bilgili giriş) özelliği aracılığıyla Google, Facebook ve Twitch giriş bilgilerini kullanarak merkeziyetsiz uygulamalara (DApps) giriş yapabileceklerini paylaştı.

Sui Vakfı Genel Müdürü Greg Siourounis, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı: “zkLogin, kullanıcıların rahatlıkla kullandıkları sosyal girişlerle dApp’lere erişmelerini sağlayarak, blockchain tabanlı uygulamaların faydalarını milyarlarca ana kullanıcıya sunmanın önündeki büyük bir engeli ortadan kaldırıyor”

Mysten Labs’ın kurucu ortağı ve CPO’su Adeniyi Abiodun yaptığı açıklamada şu ifadelere dikkat çekti:

Gündelik yaşamları blockchain teknolojilerinden faydalanacak çok sayıda kişi, Web3 cüzdanlarını kurmak ve tohum cümlelerini yönetmekten hayal kırıklığına uğrayarak kapımızın eşiğinde geri dönülemez bir şekilde kayboluyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala