bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,580.30 2.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,112.25 8.32%
bnb
BNB (BNB) $ 564.12 2.95%
solana
Solana (SOL) $ 167.02 6.83%
xrp
XRP (XRP) $ 0.599038 3.36%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.385264 6.59%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.121424 6.93%

SubQuery’den Polkadot Ekosistemi için 9 Milyar Dolarlık Finansman Turu!

subqueryden 9 milyar dolarlik finansman turu 1

SubQuery, Polkadot ve Kusama ekosistemleri için veri toplamayı ve geliştirmeyi amaçlayan 9 milyon dolarlık finansman turunu duyurdu.

Turun, Arrington Capital, Stratos Technologies ve Digital Currency Group (DCG) tarafından ortak olarak yönetildiği söylendi. Çarşamba günü paylaşılan bir basın açıklamasına göre, katılımcılar, Hypersphere Ventures, Neo Global Capital, Wintermute ve Skynet Trading olarak sıralanıyor.

SubQuery tur ile ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Bu tur, önemli paydaşları, Web3 Ekosisteminde bir araya getiriyor. Böylecek, SubQuery’nin tüm Polkadot ve Kusama parachainleri ve uygulamaları için temel veri indeksleme altyapısı vizyonuna doğru gidiyor”

SubQuery, Günde 60’tan Fazla Projeye Veri Sorgusu Sunuyor

Finansman, SubQuery’nin teknik ve topluluk yol haritasını hızlandırmayı hedefliyor. Ek olarak, protokolün merkezden dağıtılmasına ve token haline getirilmesine de destek olacak. Ayrıca, küresel katılımcılar için bir ağ oluşturmaya yönelik planlarla birlikte kullanılacak.

subqueryden 9 milyar dolarlik finansman turu 2 1

SubQuery, Katman-1 blok zincirleri ve merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) arasında işlevsellik sağlayan bir veri toplama, indeksleme ve sorgulama katmanı olarak hizmet veriyor. Platform, veri indekslemek için bir pazar oluşturarak, merkezi olmayan blok zinciri verilerine kullanıcı erişimini artırmayı amaçlıyor. Ayrıca teknoloji, Polkadot ve Kusama geliştiricilerine zincir üzerindeki verileri analiz etmek için araçlar sağlamayı hedefliyor.

SubQuery, Polkadot ve Kusama’da her gün 60’tan fazla projeye milyonlarca veri sorgusu sunduğunu da söyledi.

DCG’nin yatırım direktörü Matt Beck, “SubQuery, Polkadot yığınının kritik bir parçası ve önde gelen Polkadot projeleriyle olan derin ilişkileri bunu kanıtlıyor” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala