bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,534.29 0.72%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,143.14 3.12%
bnb
BNB (BNB) $ 562.81 2.62%
solana
Solana (SOL) $ 145.27 5.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.496131 2.35%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.468858 3.11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.15452 1.77%

Starbucks Kartlarına Bitcoin ve Ethereum Yüklenebilecek

starbucks kartlarina bitcoin ve ethereum yuklenebilecek

Dünyanın en popüler kahve dükkanları zincirlerinden biri olan Starbucks, son mali tablosunu açıkladı. Düzenlenen etkinlikte hem şirketin kazancına dair bilgiler hem de gelecek vizyonuna dair planlar paylaşıldı. Toplantıda dikkat çeken açıklamalardan biri da Starbucks kartlarına artık Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıkların yüklenebileceği bilgisi oldu.

Starbucks Kartlarına Bitcoin ve Ethereum Gibi Varlıklar Geliyor

Takvim yılı ve mali yıla göre, yılın çeyreklerinin bölünmesi de değişiyor. Mali yılın dördüncü çeyreği 1 Temmuz – 30 Eylül arasını kapsayan dönem olarak biliniyor. Starbucks da mali yılın dördüncü çeyreğine göre, finansal verilerini açıklayan şirketlerden biri oldu. Yapılan açıklamaya göre şirketin, bir önceki yılın aynı dönemine göre gelirleri yüzde 22 oranında arttı.

Teknolojiden faydalanmaya ve yeteneklerini geliştirmeye devam edecek olan Starbucks, bunun için Starbucks Rewards üyeliğinde büyümeyi de hızlandırmayı sürdürüyor.

starbucks kartlarina bitcoin ve ethereum yuklenebilecek 2

Şirketin en sadık müşterileri, Starbucks Rewards üyeleri olarak anılıyor. Üyeleriyle doğrudan kişiselleştirilmiş dijital ilişkilerini artırmak isteyen Starbucks, bunun için Starbucks kartlarının yeni özelliğini de açıkladı.

Bildiğiniz gibi şirketin, PayPal ve Bakkt ile bir ödeme ortaklığı bulunuyor. Bu ortaklık kapsamında artık müşteriler isterlerse Starbucks kartlarına Bitcoin, Ethereum ve bazı diğer kripto varlıkları yükleyebilecek. Bunun için sahip oldukları dijital para birimlerini fiziksel para birimine dönüştürüp, tekrar kart yüklemesi de yapabilecekler.

Diğer yandan şirket Blockchain ve diğer yenilikçi teknolojilerin ışığında, Yıldızlar’ını nasıl tokenleştireceğini de araştırıyor. Bu da müşterilerin daha fazla kişiselleştirilmiş deneyim yaşamasına yardımcı olacak.

Bu arada Starbucks’ın belirli ülkelerde kripto varlıklarla ödeme almaya başladığı biliniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala