bitcoinBTC/TRY
1.585.091,99 TL 0,59%
ethereumETH/TRY
91.224,22 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
31,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
11.633,95 TL 1,62%
solanaSOL/TRY
3.158,68 TL 2,43%
xrpXRP/TRY
16,61 TL 1,27%
staked-etherSTETH/TRY
91.088,71 TL 0,72%
usd-coinUSDC/TRY
31,08 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
18,04 TL 1,87%
avalanche-2AVAX/TRY
1.127,28 TL 1,99%

Paylaş

Spot Bitcoin ETF’lerinin ilk gündeki işlem hacmi dudak uçuklattı

işlem hacmi

İşlem hacminin yarısını Grayscale Bitcoin Trust meydana getirdi.

Bloomberg’ün ETF analisti James Seyffart’ın paylaştığı verilere göre, ETF’lerin toplam işlem hacmi ABD piyasaları kapanmadan 4,6 milyar dolar seviyesine ulaştı.

GBTC, 2,3 milyar dolarla tek başına işlemlerin yarısını meydana getirirken, onu 1 milyar dolarlık hacimle BlackRock’un ETF ürünü IBIT ve 712 milyon dolarlık hacimle Fidelity’nin ETF ürünü FBTC takip etti.

Seyffart, bir kullanıcının sorusu üzerine günün tüm verilerine ancak yarın ulaşılabileceğini kaydetti.

Analist GBTC’deki fiyat indiriminde de söz etti ve geçtiğimiz yılın şubat ayındaki yüzde 48’lik fiyat indirimine kıyasla şu anda bu oranın yalnızca yüzde 1,3 olduğunu dile getirdi.

ETF tarihindeki en büyük ilk gün sıçraması

Bir başka Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas da GBTC’nin nispeten yeni olmaması sebebiyle IBIT ile birlikte diğer üç ETF’i değerlendirdi ve bunları 100 milyon doların üzerinde görmenin olumlu bir işaret olduğunu vurguladı.

Balchunas ayrıca, orta sınıfın iş başında olduğunu belirterek ETF tarihindeki en büyük ilk gün sıçramasına tanık olduğumuza dikkat çekti.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala