Solana’nın Popüler NFT’leri Taşınıyor

Solananin Populer NFTleri Tasiniyor 32

NFT‘ler her ne kadar son dönemde popülaritesini kaybetse de satışlar devam ediyor. Bu noktada yeni nesil projelerin de önemini daha öneme çıkıyor. Ethereum dışı Blockchain ağlarında olan NFT’ler de oldukça fazla ilgi görüyor. Bu NFT koleksiyonlarından ikisi olan DeGods ve Y00ts‘in ise SOL ekosisteminden ayrılacağına dair aylardır bir takım spekülasyonlar konuşuluyordu. Son duyuru ile birlikte bu geçiş onaylandı.

Solana’nın Popüler NFT’leri DeGods ve Y00ts Taşınıyor

Her Blockchain temelinde bir takım farklılıklara sahip. Bu farklılıklar kendisini kimi zaman işlem ücretlerinde kimi zaman da ölçeklenebilirlikle gösteriyor. Solana ise her konuda da oldukça aktif ve başarılı olan ağlardan bir tanesi. Ancak ağın sık sık çöküşler yaşaması bazı kullanıcılar için sorunlar yaratabiliyor.

Bu noktada ağdan göç eden ilk projeler arasında ise popüler NFT koleksiyonu DeGods ve Y00ts ise Solanada Polygon’a taşındıklarını duyurdu.

Projenin lideri Rohun Vora, Pazartesi günü Twitter Spaces’te yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“DeGods’un Solana’yı sınırladığı konusunda ileri sürülecek bir tartışma var. Kabul etmesi zor ama büyümek istediğimiz hızda büyümek zor oldu. Büyümeye devam etmek için gitmemiz gereken yer Ethereum ise, yapmamız gereken de bu”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.793,27 TL 0,21%
ethereumETH/TRY
38.386,39 TL 0,69%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.286,45 TL 0,37%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
10,51 TL 5,61%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,14%
staked-etherSTETH/TRY
38.368,66 TL 0,73%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,86%
solanaSOL/TRY
427,93 TL 3,30%
Bağlantıyı kopyala