bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,507.75 4.34%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,334.55 4.63%
bnb
BNB (BNB) $ 553.12 3.13%
solana
Solana (SOL) $ 151.43 4.59%
xrp
XRP (XRP) $ 0.529399 1.98%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.435211 1.33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.117646 4.06%

Solana Tabanlı Grape Network, 1,2 Milyon Dolar Yatırım Aldı

solana tabanli grape network 12 milyon dolar yatirim aldi

Solana tabanlı Grape Network, Seed finansman turunu tamamladı. Turun sonunda şirket, 1,2 milyon dolar toplamayı başardı. Yatırım turuna SkyVision Capital, Definitive Capital, LongHash Ventures, Double Peak Group ve Solana Capital katıldı. Finansman turunu yöneten şirket ise Multicoin Capital oldu.

Grape’in kitle fonlama platformu olarak faaliyet gösteren Raydium AcceleRaytor, IDO aracılığıyla 600 bin dolar toplamıştı. Seed finansman turu da bunun hemen ardından geldi.

Grape Network, Yeni Yatırım ile Ekibini Büyütecek

Bu arada söz konusu IDO, geçen hafta Solana’nın kesintiye uğramasında etkili oldu. Çünkü, IDO sırasında botlar da dahil olmak üzere çok sayıda katılımcı aktif oluyor. Bu da ağda hizmet reddi (DoS) saldırısına neden oluyor. Bu arada bu süreçte, blokzinciri saniyede 400 bin işlem gerçekleştirmeye çalışıyordu.

Protokoldeki önemli isimlerden biri olan Dean Pappas, The Block’a verdiği röportajda, Grape’in Seed finansman turunun da token satış yoluyla artırıldığını belirtti. Pappas, “Eldeki yeni sermaye ile ekipteki kişi sayısı ikiye katlanacak” dedi. Bu arada Grape’in mevcut ekibinde 10 kişi çalışıyor.

solana tabanli grape network 12 milyon dolar yatirim aldi 2

Grape Network, genel olarak, merkezi olmayan özerk kuruluşlara (DAO’lara) toplulukarlını daha verimli şekilde yönetmelerine yardımcı olacak araçlar sağlıyor. Pappas bu araçlarla ilgili de şunları söyledi:

“Araçlarımızın amacı, dikkati yönlendirmek, grupları ve komiteleri daha verimli bir şekilde organize etmek ve bir topluluğun misyonunu doğrudan ilerleten çalışmaları teşvik etmektir”

Grape’in ilk aracı Grape Access, DAO’ların cüzdan bakiyelerine göre topluluk üyelerine özel erişim sağlamasına olanak tanıyor. Bunun için sosyal hesapları, kriptografi anahtarlara bağlıyor.

Grape protokolü şimdilik yalnıza Solana ekosistemine hizmet ediyor. Bu arada bu protokolü kullanan popüler Solana projeleri de şöyle sıralanıyor: “Sabre Labs, Degen Ape Academy, SolanaMonkeyBusiness.

Seed finansmanı nedir?

Girişimler farklı yatırım süreçlerinden geçebiliyor. Seed finansmanı da bunlardan biri. Bu finansman sürecinde yeni bir ürün ya da hizmetin Ar-Ge faaliyetlerinin ardından ortaya çıkarılması için kullanılacak sermaye sağlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala