Solana Breakpoint 2021’de Neler Oldu?

solana breakpoint 2021de neler oldu 5

Solana blok zinciri, 8-10 Kasım tarihleri arasında ilk küresel çevrimiçi konferansını düzenledi. Birçok panelden ve partiden oluşan Solana Breakpoint 2021‘de; önümüzdeki süreçte planlanan projeler, olası gelişmeler ve birçok detay daha kullanıcılara aktarıldı.

solana breakpoint 2021de neler oldu 2

Konferansta kullanıcılarla paylaşılan gelişmelerden biri, Solana ile Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın risk sermayesi şirketi Seven Seven Six arasında kurulan ortaklık olduğu bildirildi. Ortaklık bazında, merkezi olmayan sosyal medyaya 100 milyon dolarlık yatırım yapılmasına karar verildiği duyuruldu.

Solana‘da ilgi çeken bir diğer önem an ise ise ağustos ayında DeFi ağlarının, tokenize edilmiş varlıklar ile blok zincirleri arasında taşınmasına izin veren çapraz zincir iletişim köprüsü Wormhole’u başlatması oldu. Solana Breakpoint 2021‘de; en büyük blok zincir ekosistemlerinden biri olan Polygon Network’ün Wormhole ağları listesine ekleneceği da ilan edildi.

Yapılan bir açıklamada Solana ekibi tarafından “Wormhole” hakkında şu cümleler aktarıldı:

Birlikte çalışabilirlik, daha düşük işlem ücretleri ve Wormhole aracılığıyla diğer blok zinciri ağlarının gücünden yararlanmayı hedefliyoruz. Yakın zamanda Web 3.0 bazında büyük bir genişleme görmeyi de bekliyoruz.

Solana Breakpoint 2021’de Web 3.0 Öngörüsü

İnternetin, mevcut teşvik yapılarını dönüştürme fırsatına sahip olduğu biliniyor. Bunun sebeplerinden bazıları arasında Metaverse, NFT ve kripto para teknolojileri gibi teknolojiler olduğu düşünülüyor. Solana Breakpoint 2021‘de bu internet teknolojisinin gelişmesiyle ortaya çıkmakta olan, Web 3.0 üstünde de durulduğu ifade edildi. Solana Labs COO’su Raj Gökal bu konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı:

Web 3.0; kullanıcıları ve yaratıcıları, sahipler ve paydaşlar olarak değiştirecek. Metaverse’deki sosyal medya, milyonlarca yeterli topluluktan oluşan bir koleksiyon olacak. Bu; günümüz sosyal medyasına, yakın zamanda gelemeyecek bir değişim olacak.

Blok zincirin yerel kripto birimi olan Solana (SOL), konferanstan hemen öncesinde tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 260 dolara ulaştı. SOL fiyatı temmuz ayının başından bu yana yüzde 850’den fazla arttı ve hızlı işlem hızları sayesinde altcoinler arasında ilk 10’a girebildi.

İrem Dölen

İrem Dölen

İrem, 2000 yılında İstanbul Bahçelievler'de doğdu. Küçüklüğünden beri yazarlık, editörlük hedefleri vardı ve buna istinaden kendini geliştirmeyi hedefledi. Şu an Türk - Alman Üniversitesi'nde Kültür ve İletişim Bilimleri 2.sınıf öğrencisi. Bunun yanında TAÜ Medya ve İletişim Kulübü başkanlığını devam ettirmekte. İstanbul Blockchain Women Derneği'nde teknoloji ekibi üyesi ve hazlihazırda proje, etkinliklerine devam ediyor. Aynı zamanda, Türk - Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde İçerik Üretimi ve Görselleştirme Sorumlusu. Yazarlık üstüne edindiği ilk tecrübe MİK Portal sitesine akademik içerik üreterek oldu, şu an hala boş zamanlarında devam ediyor. BTCHaber.com'da yazarlık ve editörlük alanında kendini geliştirmeye imkanı buldu ve bu çatı altında kendini yeni tecrübeler katıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 720.968,58 TL 5,83%
ethereum
Ethereum (ETH) 56.971,54 TL 6,92%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.000,76 TL 4,69%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,05%
solana
Solana (SOL) 2.878,39 TL 10,22%
cardano
Cardano (ADA) 21,12 TL 8,89%
xrp
XRP (XRP) 12,48 TL 5,31%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 453,91 TL 6,44%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,70 TL 4,95%
Bağlantıyı kopyala