bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,519.09 0.84%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,498.38 0.04%
bnb
BNB (BNB) $ 597.15 0.43%
solana
Solana (SOL) $ 180.20 4.26%
xrp
XRP (XRP) $ 0.604938 2.40%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.437447 1.13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.13816 4.96%

SkyBridge Capital, Kraken’e Yatırım Yaptı

skybridge capital krakene yatirim yapti

Amerika Birleşik Devletleri’ni eski başkanı Donald Trump döneminde Beyaz Saray’da iletişim direktörlüğü görevini yürüten Anthony Scaramucci, şimdilerde varlık yönetim şirketi SkyBridge Capital’in CEO koltuğunda. Kripto varlıklar dünyasıyla yakından ilgilenen SkyBridge Capital, yatırımcılara önümüzdeki yıl halka açılmayı planlayan Kraken‘e yatırım yapma imkanı sunmaya başlıyor.

SkyBridge Capital’de Kraken Hissesi Alabilecek

CoinDesk’te yer alan habere göre, varlık yönetim şirketi SkyBridge Capital, yatırımcılara bir e-posta gönderdi. Bu e-postada, SkyBridge, fonları ve müşterileri adına hisse satın aldığını belirtti. Şirketin bu satın almayı “Bugüne kadarki en büyük yatırımlarımızdan biri” olarak tanımladığı söyleniyor. “Cazip bir değerleme elde ettiğimize inanıyoruz” diyen SkyBridge Capital, Kraken‘in 10.5 milyar dolarlık değerlemeye ulaştığını söyledi.

skybridge capital krakene yatirim yapti 2

Bu arada yatırım şartları da şu şekilde; nitelikli alıcıların minimum 250 bin dolar yatırıma sahip olması gerekiyor. Yüzde 4 peşin alım ödemesi, yüzde 20 teşvik ödemesi yüzde 8 de çıkış cezası ödemesi şartları bulunuyor.

SkyBridge Capital‘in basın yetkilisinin şimdilik bu konuyla ilgili yorum yapmayı reddettiği söylendi.

Kraken’in tüm dünyada 9 milyon müşterisi bulunuyor. Günlük spot işlem hacmi ise 1,6 milyar dolar seviyesinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala